Tiškevičių rūmus Palangoje atidarė Lietuvos kultūros ministras ir Lenkijos kultūros ir nacionalinio paveldo ministrė
Balandžio 24 d. kultūros ministras Šarūnas Birutis dalyvavo atnaujinto ir restauruoto Gintaro muziejaus Palangoje atidarymo renginiuose. Į oficialų muziejaus atidarymą atvyko Lenkijos kultūros ir nacionalinio paveldo ministrė Małgorzata Omilanowska, pristačiusi savo knygos „Pabaltijo Zakopanė. Palanga Tiškevičių laikais“ lietuviškąjį leidimą.
M. Omilanowskos knygoje apie Palangos kurortą pasakojama XIX a. pabaigos ir XX a. pradžios kurorto kūrimosi istorija, knyga gausiai iliustruota XX a. pradžios senosios Palangos architektūros vaizdais. Išsamiai aptariamas grafų Tiškevičių indėlis į Palangos plėtrą, Tiškevičių rūmų, kuriuose įsikūręs Gintaro muziejus, bei jį supančio Édouardo André parko, istorija.
Šarūno Biručio ir Małgorzatos Omilanowskos susitikimo Palangoje metu kultūros ministrai aptarė aktualią problematiką kultūros mainų ir bendro paveldo išsaugojimo srityse, diskutavo dėl tolesnio bendradarbiavimo galimybių.
Gintaro muziejaus atidarymą savaitgalį lydėjo kultūrinio svetingumo renginių programa: balandžio 24 d. – istorijos diena, 25 d. – meno diena, 26 d. – gintaro diena. Visas tris dienas lankytojai buvo kviečiami dalyvauti susitikimuose ir pokalbiuose su rūmų ekspozicijų kūrėjais, istorikais, dailininkais, muzikos, poezijos bei memuarinės literatūros valandose, ekskursijose, šeimos su vaikais laukiamos edukaciniuose renginiuose.
Lietuvos dailės muziejus Europos Sąjungos ir Lietuvos valstybės lėšomis 2013–2015 m. įgyvendino projektą „Palangos gintaro muziejaus reprezentacinių rūmų restauracija ir pritaikymas šiuolaikiniams kultūrinio turizmo poreikiams”, kurį finansavo Lietuvos Respublikos ūkio ministerija ir Lietuvos verslo paramos agentūra bei Lietuvos Respublikos kultūros ministerija. Po restauravimo ir tvarkybos darbų, atliktų ES ir valstybės lėšomis ir kainavusių apie 12 mln. litų, Palangos gintaro muziejus lankytojus pasitinka restauruotose ir atnaujintuose grafų Tiškevičių rūmuose, kuriuose atkurti istoriniai eksterjerai ir interjerai bei įrengtos naujos aristokratų rūmų menių (I a.) ir gintaro (II a.) ekspozicijos, sukurtas Baltijos jūros šalių kultūrinių susitikimų ir meno renginių centras, įrengtas modernus lankytojų aptarnavimo terminalas ir konferencijų salė. Muziejus pritaikytas neįgaliems žmonėms ir dideliems turistiniams srautams priimti.