TOP 5 objektai, atskleisiantys rudenišką Nidos ramybę
Svajingoji Kuršių Nerijos gyvenvietė Nida yra viena lankomiausių Lietuvos poilsio ir ramybės oazių ne tik vasarą, bet ir rudenį. Projektas „Pamario švyturių kelias“ atrinko penkias vietas, kurios atskleis miestelio grožį ir supažindins su jo kultūra.
Nidos švyturys
Tikras šios ramybės oazės simbolis yra garsusis Nidos švyturys. Kelrodis Nidoje pradėjo veikti 1874-ųjų metų spalio 24 dieną. Jo link vedė akmenimis grįstas takas su 200 laiptelių, kurie išlikę iki šiol. Aplankę šį Švento Petro vardu pavadintą švyturį temstant, turėsite galimybę išvysti unikalų, Baltijos jūrą skrodžiantį ryškiai baltos šviesos signalą, matomą net už 40 kilometrų.
Nidos katalikų bažnyčia
Traukos centru tapusi Nidos katalikų bažnyčia gyvenvietės centre, tikinčiuosius ir smalsuolius priima jau 15 metų. Nenuginčyjamu maldos namų akcentu tapo nendrinis stogas, o balta smailė su ažūriniu kryžiumi yra matoma iš visų Nidos pusių. Nors Nidos katalikų bažnyčia atrodo kukli, tačiau užėjus džiugina natūralios šviesos gausa ir pro didžiulius langus matoma Kuršių marių platybė, simbolizuojanti begalinį žmogaus ir Dievo ryšį.
Parnidžio kopa ir Saulės laikrodis – kalendorius
Parnidžio kopa – viena iš unikalių vietų, kurią rašytoja Patricia Schultz įtraukė į savo knygą „1000 vietų, kurias turite pamatyti prieš mirtį“. Nuo 52 m virš jūros lygio stūksančios kopos galite pasigėrėti Nidos panorama, švyturiu ir Bulvikio ragu.
Čia taip pat rasite įspūdingą Saulės laikrodį – kalendorių. Jis šioje vietoje įrengtas ne šiaip sau – astronominiu požiūriu tai ideali ir vienintelė saulės laikrodžiui tinkama vieta Lietuvoje, nes joje atsiveria absoliutus matematinis horizontas. Unikalų Saulės laikrodžio projektą 1995-ais metais sukūrė architektas Ričardas Krištapavičius ir skulptorius Klaudijus Pūdymas, talkinant senosios astronomijos specialistui profesoriui Libertui Klimkai.
Nidos žvejo etnografinė sodyba
Norint ne tik pasigrožėti Nidos gamta, bet ir sužinoti apie seniausius miestelio gyventojus – žvejus – kviečiame apsilankyti Nidos etnografinėje sodyboje ir nusikelti į 20-ąjį amžių. Viduje esantys autentiški baldai bei puošybos elementai mena čia gyvenusių žvejų kasdienybę ir buitį.
Vėtrungų ekspozicija marių krantinėje
Nidos marių krantinėje iš tolo galite pamatyti įvairiaspalves vėtrunges. Šie unikalūs laivų skiriamieji ženklai atsirado 19-ame amžiuje ir buvo iškeliami ant laivų stiebų. Kiekviena gyvenvietė turėjo savą, dviejų skirtingų spalvų geometriniu piešiniu dekoruotą simbolį. Apsilankykite net 82 vėtrungių ekspozicijoje ir atspėkite, kuris spalvų derinys priklausė kuriai gyvenvietei.