Tradiciniame festivalyje demonstravo regiono savitumus
Pagarbinti sužydėjusios gamtos, saugoti gyvąjį tautos atminties ir kūrybos paveldą, puoselėti tradicijas – tokių tikslų vedini Panevėžio rajono folkloro ansambliai susirinko į kasmetį folkloro festivalį „Par šilalį jojo“. Šiemet renginys vyko jau septynioliktą kartą. Sumanytas Miežiškiuose, prasidėjęs kaip seniūnijos šventė, „Par šilalį jojo“ jau kurį laiką vis kitoje vietovėje sukviečia visus rajono suaugusiųjų folkloro kolektyvus. Šiemet liaudies dainos, muzika skambėjo Miežiškių Angelų slėnyje.
2015-ųjų festivalis buvo skirtas Lietuvos etnografinių regionų metams, tapo puikia proga pasidžiaugti savojo regiono savitumais. Ansambliai į savo programas įtraukė ne tik visai Aukštaitijai būdingų kūrinių, bet ir būtent jų atstovaujamuose kaimuose, miesteliuose užrašytų dainų, ratelių.
Renginyje įvairias temas, švenčių tradicijas atspindinčias programas pristatė ansambliai iš Miežiškių, Trakiškio, Nevėžio, Šilų, Jotainių, Ėriškių, Perekšlių, Naujarodžių, Bernatonių, Velžio, Šilagalio, Krekenavos. Dainas galingai taukė ir jaunuoliai, moksleiviai, ir garbaus amžiaus senjorai, kai kuriems iš jų – arti devyniasdešimties. Skirtingas ir pačių kolektyvų amžius – vieni suburti vos prieš kelerius metus, kiti skaičiuoja po du, tris veiklos dešimtmečius.
Visi festivalyje pasirodę ansambliai buvo įdomūs, originalūs. Pavyzdžiui, šeimininkai miežiškiečiai parodė teatralizuotą programą „Jurgi, budink žemę“, kurioje dalyvavo ne tik suaugusiųjų folkloro ansamblis „Ringis“, bet ir vaikų kolektyvas „Ringužis“ (abiejų vadovė – Rita Gasaitienė). Meno vadovė Agnė Kielienė atvežė net du itin gausius kolektyvus, Šilų jaunimo „Šilą“ ir Jotainių „Rūtelą“, abu ansambliai džiugino ne tik dainomis, bet ir smagia muzika, šokiais. Savaip įspūdingi buvo ir kitų folkloro atlikėjų pasirodymai.
Kaip ir kasmet, ansamblių dalyviai, susirinkę į tradicinį festivalį, neapsiribojo programų pristatymais – po koncerto pasiliko pasivaišinti, skanavo Miežiškių šeimininkių išvirtos košės, mokėsi liaudiškų šokių iš mažųjų miežiškiečių, „Patrepsynės“ dalyvių ir nugalėtojų.
Festivalio „Par šilalį jojo“ krivūlė (ant jos išraižyti visų vietovių, kuriose ligšiol vyko renginys, pavadinimai) buvo perduota Smilgių krašto žmonėms – jie įsipareigojo kitąmet visus folkloro ansamblius sukviesti pas save.