Trakų viešojoje bibliotekoje pristatyta Ryčio Sabo knyga „Drakono uodega”
Trakų viešojoje bibliotekoje vasario 14 d. startavo knygų savaitė, kurios šūkis „Mus jungia knygos“. Bibliotekoje ši savaitė prasidėjo susitikimu su Ryčiu Sabu bei jo naujausios knygos „Drakono uodega” pristatymu.
Rytis Sabas – žurnalistas, rinkodaros specialistas, keliautojas, kurio debiutinis trileris apie litvakus „Gaono kodas“ jau tapo lietuvišku bestseleriu. Išleisti penki šios knygos tiražai. Pagal knygoje pasakojamas vietas rengiamos ekskursijos, kuriamas serialo scenarijus.
Į susitikimą su bibliotekos skaitytojais autorius atvyko su ką tik pasirodžiusia naujausia knyga „Drakono uodega”, kuri dar tik bus pristatyta Vilniaus knygų mugėje. Tad trakiečiams tikrai pasisekė – jie šią knygą išvydo pirmieji.
Susitikimą moderavo rašytojas Tomas Staniulis, knygos „Vėjų valdovas. 7000 jūrmylių M. K. Radvilos Našlaitėlio kelias“ autorius.
R. Sabas papasakojo, kad rašyti istorinėmis temomis jį paskatino kelionės po istorines vietas, noras papasakoti apie nežinomus Lietuvos istorijos faktus, kitų tautybių gyvenimą Lietuvoje. Knygos „Gaono kodas“ atsiradimą paskatino ir tai, kad autorius gyveno Vilniuje, toje vietoje, kuri glaudžiai siejasi su Lietuvos žydų gyvenimų. Pavadinimas, pasak autoriaus, yra aliuzija į Dan‘o Brown’o detektyvinį romaną „Da Vinčio kodas“. Autorius papasakojo, kad „Gaono kodas“ buvo rašomas Neries pakrantėje, karantino metu, o „Drakono uodega” gimė darbo kabinete.
Naujausias R. Sabo istorinis trileris „Drakono uodega” – tai dar vienas intriguojantis pasakojimas apie tikrus įvykius ir asmenybes, kur susipina tikri faktai, netikėtos hipotezės, Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės istorijos paslaptys ir žymiojo Vilniaus Gaono bei kitų litvakų palikimas. Pasak susitikimą moderavusio T. Staniulio, ši knyga įtraukia skaitytoją nuo pat pirmų eilučių ir nepaleidžia iki pabaigos.
R. Sabas atsakė į susirinkusiųjų klausimus, o norintys galėjo įsigyti knygų su autoriaus autografu.
Vykusį susitikimą su rašytoju galima buvo stebėti tiesiogiai Trakų viešosios bibliotekos Facebook paskyroje, kur vis dar galite peržiūrėti renginio įrašą: https://www.facebook.com/trakubiblioteka/videos/258182596450342.