Trys ežerai, dvi upės, viena kelionė…
Liepos 20 dieną, šeštadienio vakarą, į Biržų tvirtovės kiemą rinkosi neįprasto renginio „Trys ežerai, dvi upės, viena kelionė“ žiūrovai ir dalyviai.
Vakaro sumanytojas – žurnalistas, kelionių organizatorius ir gidas Justinas Simanavičius. Šeštadienio vakaro renginys buvo jo ir kitų bendraminčių organizuoto pirmojo trumpametražių filmų festivalio 20–19 HEART OF THE WORLD / PASAULIO ŠIRDIS 2019 finalas. Tokį festivalį Justinas sumanė rengti Biržuose, kino kūrėjo Jono Meko krašte.
Festivalio organizatoriai gavo beveik 687 trumpametražius filmus iš JAV, Irano, Turkijos, Prancūzijos, Rusijos, Indijos, Jungtinės Karalystės, Brazilijos, Italijos, Kanados, Ispanijos. Filmus žiūrėjo ir vertino grupė biržiečių, o svariausią žodį tarė Asena Selcen Atasoy, kino kūrėja, reklamos specialistė.
Vakaro dalyviai galėjo pažiūrėti geriausius festivaliui atsiųstus filmus, neakivaizdžiai pasveikinti geriausią „Global“ kategorijos laimėtoją žinomą kino kūrėja iš Ispanijos Ignacio Rodo ir kartu su rajono vadovais – Savivaldybės meru Vytu Jarecku ir mero pavaduotoja Astra Korsakiene – pakviesti jį atvykti į Biržus. Vakaro dalyviai išklausė I. Rodo padėką ir linkėjimus, atsiųstus vaizdo žinute. https://youtu.be/Gqi228780_4 Geriausio filmo autorių pradžiugino prizas: Savivaldybės mero kvietimas trims dienoms atvykti į Biržus, į Jono Meko kraštą, nes pats režisierius yra didelis kelionių gerbėjas
O trims biržiečiams, kurie dalyvavo festivalio „Local“ kategorijos konkurse, Tadui Berlinskui, Ramūnui Kubiliūnui ir Danieliui Kerbeliui, rajono Savivaldybės meras Vytas Jareckas ir mero pavaduotoja Astra Korsakienė padėkojo už kūrybinius bandymus.
Šeštadienio vakare buvo visokio veiksmo ir daug įspūdžių, žinių: dainavo „Navija“; apie Biržų krašto išskirtinumą, istorines sąsajas su Turkija ir kitomis pasaulio šalimis pasakojo vilnietė gidė Aušrinė Šėmienė ir Savivaldybės administracijos specialistas paveldosaugai Dalius Mikelionis; visi kartu estiškai kvietė šiaurinę varlę ir mistinį kratą; stebėjo įspūdingą dervišo sūkinį, klausėsi poezijos; stebėjo rytietiškus šokius; linksminosi diskotekoje. Visi vakaro dalyviai bendravo tarpusavyje, nes vakaro formatas nevaržė: čia vietą rado mažyliai ir seneliai, pagyvenę žmonės ir jaunimas, keturkojai ir jų gerbėjai.
Vakarą surengti Justinui padėjo jo draugai ir rajono Savivaldybės vadovai bei Savivaldybės administracijos darbuotojai, pritarę festivalio idėjai ir ją rėmę.