Trys viename – baidarių žygis, vandens turizmo sezono atidarymas ir Pasaulinės aplinkos apsaugos dienos paminėjimas
Utenos turizmo informacijos centro (TIC) darbuotojai, gegužės antroje pusėje paskelbę apie birželio pradžioje planuojamą baidarių žygį Šventosios upe, nesitikėjo sulaukti tiek daug pageidaujančių pasidžiaugti žygių ir įspūdinga Šventosios upę supančia gamta. Norinčių plaukti buvo daugiau nei galimybių visus priimti. Bet TIC’o darbuotojai dėl to nenusiminė, nes šis žygis Šventąja – pirmasis, tad vasarai bėgant jų planuojama surengti ne vieną ir ne du.
Rengiant baidarių žygį Šventąja kartu buvo galvojama ir apie vandens turizmo sezono atidarymą. Reikia pasakyti, kad atidarymas tikrai pavyko ir baidarių žygyje dalyvavusiems paliko neišdildomus įspūdžius. Į žygi susiruošė 30 uteniškių su TIC’o direktore Rasa Jasinevičiene priešakyje. Vandens turizmo sezono atidarymui abejingos neliko ir Utenos rajono savivaldybės administracijos Aplinkos apsaugos ir civilinės saugos skyriaus specialistės: vedėja Rosita Deveikienė ir pavaduotoja Rasa Kaziliūnienė.
Teisybės dėlei reikia pasakyti, kad prie šio nemažo vandens turizmo mylėtojų būrio prisijungė ir vienas užsienietis – Rafaelis Armaniz iš Ispanijos. Jau šiek tiek pramokęs lietuviškai Rafaelis buvo, liaudiškai tariant, „apakintas“ Aukštaitijos gamtos grožio, Šventosios pakrančių įspūdingumo ir nuoširdaus bendrakeleivių bendravimo.
Kelionė baidarėmis prasidėjo birželio 3 d. Paščio ežere. 20 km. atstumą baidarininkai turėjo nuplaukti per vieną dieną, nes vakare prie Šv. Krokulės šaltinio jų laukė skani vakarienė ir malonus bendravimas. Visu maršrutu ir įdomybėmis pasirūpino TIC darbuotojai, baidarėmis – verslininkas Giedrius Indrašius. Plaukiant baidarininkų būriui buvo sumanyta visokių atrakcijų ir sustojimų. Pirmasis sustojimas įvyko prie Degėsiu kaimo, Giedriui Indrašiui priklausančioje stovyklavietėje „Žygeivių slėnis“. Čia turistai skaniai papietavo, čia Rasa Jasinevičienė kiekvienam įteikė po lankstuką apie vienos dienos baidarių žygį Šventosios upe. Lankstuke pateikta daug informacijos apie patį žygį bei apie Šventosios upę supančius lankytinus objektus. Kad jie yra tikrai verti aplankyti, baidarininkai įsitikino patys, nes žygio metu jie kopė į Šeimyniškių piliakalnį, užsuko į Užpalius, aplankė miestelio įžymybes, gaivinosi šv. Krokulės šaltinio vandeniu. Tinginiauti tikrai nebuvo kada: žygeiviai turėjo ir užduotis atlikti: surasti maistinius Šventosios krantuose augančius augalus ir pristatyti jų naudojimą, sukurti meninę kompoziciją iš upėje rastų medžiagų, išmatuoti vidutinį Šventosios tėkmės greitį. Kaip sekėsi šias užduotis atlikti, istorija nutyli.
Stovyklavietėje „Žygeivių slėnis“ baidarininkų laukė dar viena maloni akimirka: vandens turizmo sezono atidarymo proga pasveikinti juos atvyko Utenos rajono savivaldybės administracijos Strateginio planavimo ir investicijų valdymo skyriaus vyr. specialistė Jūratė Brasiūnienė. Viešnia priminė, kad yra dar viena proga čia susiburti ir pasveikinti vienas kitą; birželio 5 d. yra minima Pasaulinė aplinkos apsaugos diena. Ta proga Jūratė Brasiūnienė įteikė dovanėlę TIC’o direktorei Rasai Jasinevičienei. TIC’o direktorė saavo ruožtu pasveikino Aplinkos apsaugos ir civilinės saugos skyriaus vedėją Rositą Deveikienę ir pavaduotoją Rasą Kaziliūnienę.
Bene labiausiai baidarininkai džiaugėsi nuostabiu oru, kuris suteikė jiems galimybių ne tik pasigrožėti apylinkėmis, bet ir pasipliuškenti Šventosios vandenyse. „Čia tai ne ežere plaukioti, – po maudynių įspūdžiais dalijosi žygeiviai. – Šventosios srovė labai stipri, plauki plauki prieš srovę ir vis vietoje“. Kiti kalbėjo, kad gamtos grožis, augalų įvairovė padovanojo jiems neišdildomų įspūdžių.
Kada bus rengiamas kitas baidarių žygis Šventąja, TIC’o direktorė neatskleidė. „Pati savo kailiu turiu įsitikinti, kad šis maršrutas yra geras, tinkamas aktyviam poilsiui, turiu pamatyti, kokias kliūtis plaukiantiems reikia įveikti, tada ir planuosime žygius Šventąja visai vasarai. Bet jau galiu pasakyti, kad maršrutas pasiteisino, iškart tapo populiarus, tad naujų žygių ilgai laukti neteks“.