Tyrulių bendruomenė nori gyventi saugiai
Vasario 9-ąją Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato Radviliškio rajono policijos komisariato bendruomenės pareigūnė Lina Laužadienė susitiko su Radviliškio rajone, Tyrulių miestelyje, įkurtos saugios kaimynystės grupės nariais. Saugios kaimynystės grupės koordinatorė pasakojo, kad Tyrulių gyventojai noriai įsitraukė į šią veiklą. Gyventojai stebi savo aplinką net dirbdami kasdieninius darbus. Tyrulių gyventojai gali pasigirti saugios kaimynystės efektyvumu: uždarytos kelios nelegalios alkoholio bei rūkalų pardavimo vietos, piliečiai vis dažniau praneša apie teisės pažeidimus, vykstančius jų kaimynystėje.
Bendruomenės pareigūnė su vietos gyventojais apibendrino kriminogeninę situaciją Tyrulių miestelio teritorijoje, įvardijo vyraujančias problemas, aptarė efektyvesnio bendradarbiavimo galimybes. Šios saugios kaimynystės grupės nariams patarta aktyviau dalyvauti aplinkos tvarkymo veiklose: išgenėti augalus, kiemuose įsirengti apšvietimą, nekaupti šiukšlių, nereikalingų daiktų, o pastebėjus, kad viešose vietose kaupiasi šiukšlės, jas sutvarkyti. Aplinka, jos estetinis vaizdas – tai veiksniai, turintys įtakos teisės pažeidimų dinamikai. Pareigūnė susirinkusiuosius supažindino su „išdaužto lango“ teorija. Pasak šios teorijos, žmogus vienaip elgiasi tvarkingoje aplinkoje ir kitaip apleistoje aplinkoje. Tvarkingoje aplinkoje sumažėja teisės pažeidimų, teritorijoje vis rečiau pasirodo nepageidaujami asmenys. Apleistose teritorijose dažniau pasitaiko nelaimingų atsitikimų. Švari, sutvarkyta aplinka tarsi sako, kad nusikalstama veikla čia netoleruojama, o netvarka tarsi siunčia signalą, kad čia viskas galima.
Tyrulių bendruomenės nariai aktyviai dalyvauja saugumą padedančiose užtikrinti programose. Penki Tyrulių ūkininkai noriai įsitraukė ir į Radviliškio policijos komisariato vykdomą programą „Saugus ūkis“. Susitikime dalyvavo ir šios programos vienas iš socialinių partnerių – ESO (buvusi Lesto) atstovas. Jis teigė, kad, siekiant formuoti vientisą saugią aplinką, prioritetas – skubus informacijos pasikeitimas apie pastebėtus negatyvius reiškinius, t.y. elektros laidų vagystes, transformatorių niokojimą. Svečias pabrėžė, kad dėl šių nusikaltimų žalą patiria ne tik elektros tiekimo bendrovė, bet ir visi elektros vartotojai.
Susitikime taip pat dalyvavo Radviliškio psichikos sveikatos centro socialinis darbuotojas bei Radviliškio parapijos bendruomenės socialinio centro atstovė. Šie socialiniai partneriai aktyviai remia įvairias Radviliškio rajono policijos komisariato iniciatyvas kuriant saugią aplinką Radviliškio rajone.
Siekiant maksimaliai išnaudoti susitikimą su gyventojais, jo metu buvo diskutuojama opiomis sukčiavimų ir vagysčių bei saugaus eismo temomis. Bendruomenės nariai buvo raginami aktyviai dalintis informacija apie žinomas nusikalstamas veikas, teisės pažeidimus.