Ūkio ministerija Lietuvos jūrų muziejaus projektams skyrė 8,99 mln. eurų ES paramos

Šiandien, rugpjūčio 21 d., atidaromos naujos Lietuvos jūrų muziejaus Delfinų terapijos centro erdvės, kurioms įrengti Ūkio ministerija dviem projektams skyrė 6,6 mln. eurų Europos Sąjungos (ES) paramos iš 2007–2013 m. finansavimo laikotarpio. Delfinariumo rekonstrukcijos metu buvo įrengti neįgaliesiems pritaikyti delfinų terapijos baseinai, edukacinės klasės, lauke įrengtos žiūrovų tribūnos ir baseinas, kur vyks jūros žinduolių pasirodymai. Tai padės plėtoti aktyvaus poilsio turizmo infrastruktūrą šalyje, teikti sveikatingumo paslaugas. Iš viso Ūkio ministerija finansavo tris Lietuvos jūrų muziejaus projektus, kuriems buvo skirta 8,99 mln. eurų ES paramos.
„Delfinariumas yra vienintelis tokio pobūdžio turistinis centras Lietuvoje ir visame Rytų Pabaltijyje.Džiaugiuosi matydamas, kad Ūkio ministerijos skiriama parama naudojama efektyviai. Kuriamas Jūros teikiamų pramogų, poilsio, sveikatingumo paslaugų ir pažinimo parkas Kopgalyje ne tik pritrauks daugiau turistų ir džiugins šimtus tūkstančių lankytojų, bet ir efektyviai prisidės prie Lietuvos turizmo sektoriaus plėtros ir šalies ekonomikos augimo“, – sako ūkio ministras Evaldas Gustas.
Įgyvendinant projektų „Jūros teikiamų pramogų, poilsio, sveikatingumo paslaugų ir pažinimo parkas Kopgalyje“ II ir III etapus gyvūnų baseinų ir delfinų terapijos centro korpuse taip pat įrengti gyvūnų gyvenamieji ir gydomieji baseinai. Rytinėje korpuso pusėje įrengtos gyvūnus prižiūrinčio personalo darbo ir poilsio, ūkinės patalpos, keltuvas neįgaliesiems. Įkurtame Delfinų terapijos centre sudarytos galimybės organizuoti jūros žinduolių lauko pasirodymus.
Lietuvos jūrų muziejaus projektai įgyvendinti pagal ES priemonę „Ekologinio (pažintinio) turizmo, aktyvaus poilsio ir sveikatos gerinimo infrastruktūros kūrimas ir plėtra“. Iš viso Ūkio ministerija pagal šią priemonę finansavimą yra skyrusi 43 šalies turizmo projektams (iš kurių 26 jau baigti, o likusieji 17 – įgyvendinami) už 60,34 mln. eurų (iš jų – 55,32 mln. eurų ES struktūrinių fondų lėšos).
2014–2020 m. periode Ūkio ministerija turizmą skatinančias investicijas planuoja skirti gamtos ir kultūros paveldo objektų, esančių nacionaliniuose turizmo maršrutuose, žinomumui didinti naudojant įvairias turizmo rinkodaros priemones, įrengiant ženklus, informuojančius apie gamtos ir kultūros paveldo objektus, ir pan.