Ukmergės rajono savivaldybės vadovai susitiko su Darbo biržos atstovėmis
Ukmergės rajono savivaldybėje lankėsi Vilniaus teritorinės darbo biržos (TDB) direktorė Inga Balnanosienė ir Vilniaus TDB Ukmergės skyriaus vyriausioji specialistė, laikinai vykdanti skyriaus vedėjos funkcijas Edita Mončinskienė.
Susitikusios su Ukmergės rajono savivaldybės meru Rolandu Janicku ir administracijos direktoriumi Stasiu Jackūnu, viešnios aptarė tolimesnį Darbo biržos ir savivaldos bendradarbiavimą, aptarė gyventojų užimtumo, socialinės atskirties ir šešėlinio verslo mažinimo, verslo tvarumo, viešųjų darbų organizavimo klausimus, geriausius bei geidžiamiausius rajono darbdavius ir kt.
Nuo praėjusių metų gruodžio 1 dienos Vilniaus TDB vadovės pareigas einanti I. Balnanosienė pasidžiaugė iki tol buvusiu glaudžiu Darbo biržos ir savivaldos bendradarbiavimu.
„Mano tikslas – kad tas bendradarbiavimas tęstųsi ir taptų kasdieninės veiklos pagrindu. Turime žinoti, kuo vieni kitiems galime būti naudingi, reikėtų gal ir net naujų bendravimo formų paieškoti. Kaip bebūtų, visi ieškantys darbo – yra mūsų žmonės ir turime drauge galvoti, ką turėtume padaryti, kaip vieni kitiems padėti.
Čia niekaip neapsieisime ir be verslas. Be jo mes esame bejėgiai kažką integruoti ar suteikti užimtumą. Tvarus užimtumas ir kokybiškos darbo vietos yra tas pagrindas, kuris skatina žmones likti ir gyventi čia, kiek jų dar liko.
Darbo birža šiandien gali labai daug. Reikia tik norėti. Mokytis, dirbti, kurti savo verslą. Tai nebėra stagnacinė įstaiga, kokia kažkada buvo. Turime ir siūlome žmogui įvairiausių užimtumo formų. Mano siekis – žmogų, kuris kreipėsi į Darbo biržą užimti maksimaliai, kiek įmanoma, o ne nutraukti jo registraciją šioje įstaigoje atėjus tam tikram terminui ar dėl kitų priežasčių. Registracijos nutraukimas Darbo biržoje turi būti kraštutinė priemonė, negalima išbraukti žmogaus iš bedarbių sąrašų vadovaujantis principu: “Neatėjai – iškritai“- kalbėjo I. Balnanosienė.
Šių metų sausio 1 dienos duomenimis, Ukmergės rajone yra 2593 bedarbių, tai sudaro 12,2 procentų darbingo amžiaus rajono gyventojų.
E. Mončinskienė pabrėžė, kad Darbo biržoje yra registruota daug tokių, kuriems ne darbo reikia, o tik pašalpų. Dažniausiai jie gyvena mieste ir Darbo biržoje registruojasi tik dėl kompensacijų šildymui.
„Reikėtų atidžiau pažiūrėti, kam yra mokamos pašalpos“, – sakė E. Mončinskienė.
Išklausęs viešnias, R. Janickas ragino keistis informacija: „Svarbi komunikacija, operatyvus keitimasis duomenimis. Turime palaikyti tarpusavio ryšį, turi vyksti dialogas. Dalinkimės informacija, filtruokime „ilgamečius“ ar „šildymo sezono“ bedarbius, sudarykime tokios labiausiai rizikingos grupės sąrašą, gal ir „Sodros“ atstovus į pagalbą galėtume pasitelkti. Siūlau pagalvoti ir apie tam tikrą sistemą.
Pasitaiko labai daug atvejų, kada žmonės patenka į užribį ir ateina merui skųstis. Dėl neatsakingumo ar dėl įgūdžių nebuvimo žmonės patenka į tokias situacija, kada iškrenta iš Darbo biržos sąrašų, netenka pašalpų ir lieka be jokių pajamų. Tokiems žmonėms nesvarbu, kas jiems moka pinigus – Savivaldybė, „Sodra“ ar Darbo birža. Taigi, turėtume žinoti apie tokias pasekmes, užbėgti joms už akių, kad žmogus neatsidurtų beviltiškoje situacijoje“.
Po beveik valandą užtrukusio pokalbio Savivaldybės vadovai su Darbo biržos atstovėmis nutarė dar ne kartą susitikti sprendžiant įvairias aptartas problemas, nuspręsta kad Darbo birža per šiuos metus rinks duomenis apie rajono darbdavius, apie socialiai atsakingo verslo pavyzdžius ir geriausius iš jų darbdaviams apdovanos Ukmergės rajono savivaldybės ir verslo renginyje „Kartu mes galime daug“.