Universitetas ir verslas suvienijo jėgas: pristatoma inovatyvi studijų programa
Gerinant švietimo situaciją Lietuvoje, Mykolo Romerio universitetas (MRU) ir leidykla „Šviesa“ pristatė pirmąją bendrą studijų programą. Naujai pristatyta nuolatinių magistratūros studijų programa „Edukacinių technologijų valdymas“ yra ir pirmoji edukologijos krypties programa, sukurta kaip mokslo ir verslo bendradarbiavimo rezultatas. MRU ir leidykla kartu kuria bei atnaujina programos turinį, siekiant, kad studijų programa būtų ne tik tiksliai išdėstyta, bet ir efektyviai išbandyta bei pritaikoma praktiškai.
Atnaujintos studijų programos tikslas – parengti perspektyvius edukologijos magistrus, kurie gebėtų organizuoti inovatyvaus ugdymo metodus ir taikyti naujausias technologijas. Pasak MRU Edukologijos ir socialinio darbo instituto direktorės prof. dr. Valdonės Indrašienės, toks bendradarbiavimas naudingas visiems.
„Ši programa skirta studentams, kurie jau turi tam tikrą tikslą, nori plėtoti savo darbą, jį efektyvinti – jie gaus įrankį, kuris bus pritaikomas darbe, bendradarbiaujant su profesionalais. Praktikos metu studentai galės realiai išbandyti ir atrasti skirtingus įrankius. Tiriamieji darbai kels konkrečius naujus tikslus, bus siūlomi nauji sprendimai. Kita vertus, ši programa teigiamai veikia tiek verslą, tiek mokslą: verslas efektyvina procesus, o tuo metu mokslas įgalina verslo plėtrą ir kartu gali sau kelti vis naujus klausimus bei plėsti tyrimų lauką“, – teigia prof. dr. V. Indrašienė.
Taip pat atnaujinta programa pasitarnaus gerinant būsimų specialistų IKT valdymo įgūdžius, praplės reikalingus gebėjimus dirbant šiuolaikinėje edukacinėje aplinkoje.
„Ši programa atliepia rinkos poreikius rengti dar aukštesnės kvalifikacijos specialistus. Iššūkiai šiuo metu yra įvairūs – mokyklų aplinka nepritaikyta, trūksta elementarių dalykų, kad mokytojai galėtų kurti elektroninį turinį. Iš kitos pusės, jiems dar sudėtinga atrinkti, ką taikyti, kaip atrinkti efektyviausias priemonės. Todėl studijų programos metų bus iš arčiau susipažįstama su visomis priemonėmis: tiek studentai, tiek dėstytojai galės pirmieji pajausti naujausių sprendimų galimybes vystant šiuolaikinio ugdymo procesą“, – sako leidyklos „Šviesa“ vadovė Daiva Bartninkienė.
Pasak leidyklos vadovės, patys studentai gvildens klausimus ir ieškos sprendimų, kaip veikia naujausi edukaciniai projektai. Tuo metu MRU Edukacinių technologijų valdymo programos vadovė doc. dr. Violeta Jegelevičienė teigia, kad nors toks mokslo bei verslo bendradarbiavimas dar nėra būdingas Lietuvoje, užsienyje tai – įprasta praktika.
„Verslo idėjos, kurios gerina mokslą, visuomet yra sveikintinos. Užsienyje – tai jau tradicija, o pas mus – tik nauji, pirmieji bandymai. Esame pirmieji, todėl ši programa bus ne tik naujoviška, bet ir prasminga – tikimės, kad tai taps pavyzdžiu naujiems mokslo ir verslo bendradarbiavimo projektams“, – apibendrina doc. dr. V. Jegelevičienė.