Vaikų vasaros užimtumo stovykla subūrė pusšimtį mažųjų bibliotekos lankytojų
Birželio 19–22 dienomis vaikų vasaros užimtumo stovykla „Draugystės stovykla“ subūrė 3 bibliotekų: Radviliškio rajono savivaldybės viešosios bibliotekos, Šeduvos bei Tyrulių bibliotekų jaunuosius skaitytojus. Iš viso stovyklavo 51 vaikas.
Pirmoji stovyklos diena Radviliškio viešosios bibliotekos stovyklautojams prasidėjo konferencijų salėje, kur juos pasveikino bibliotekos direktorė Violeta Šukaitienė. Ji pasidžiaugė stovyklautojais, sėkmingai užbaigusiais mokslo metus ir panorusiais dalyvauti Viešosios bibliotekos organizuojamoje vasaros stovykloje. Šių metų stovyklos projektas ypatingas, nes jame dalyvavo didelis būrys vaikų net iš trijų bibliotekų. Knygų namų vadovė V. Šukaitienė, skelbdama oficialų stovyklos atidarymą, mažiesiems linkėjo susirasti naujų draugų, patirti daug gerų emocijų ir puikiai praleisti laiką.
Vėliau stovyklos dalyviai žaidė susipažinimo žaidimą, išsirinko savo grupės vadovę (ja tapo Ūla Jakaitytė), išsidalino stovyklautojų korteles, išklausė instruktažą apie saugų elgesį gamtoje ir visi drauge išvyko į Tyrulius, kur apžiūrėjo tenykštę atnaujintą biblioteką, Žaisloteką, susitiko su draugais – Šeduvos ir Tyrulių bibliotekų stovyklautojais. Po to visi stovyklautojai keliavo į Tyrulių pelkę, kur susipažino su laukine gamta – Tyrulių botaniniu-zoologiniu draustiniu, stebėjo ten gyvenančius paukščius ir žvėrelius. Stovyklautojus kartu su bibliotekininkėmis lydėjo ir apie pelkės gyvūniją pasakojo Ona Aksinavičienė. Pabuvoję viename apžvalgos bokštelyje, vaikai pėsčiomis keliavo iki kito. Keliaudami stovyklautojai ragavo žemuogių, klausėsi paukščių garsų, kūrė laukinių gėlių puokštes. Tą dieną mažieji bibliotekų bičiuliai nukeliavo bemaž 11 km. Pavargę, bet laimingi, kupini įspūdžių pavakare visi grįžo namo. Stovyklos atidarymo proga iš Šeduvos bibliotekos Tyrulių stovyklautojai gavo dovanų – ąžuolo gilę, kurią pasodino į vazoną (pagal rekomendacijas), o vėliau šį medelį ketina pasodinti lauke.
Antrąją stovyklos dieną Viešosios bibliotekos stovyklautojai vyko į Joniškį. Aplankė ir apžiūrėjo Jono Avyžiaus viešąją biblioteką, dalyvavo Vaikų literatūros skyriaus darbuotojų surengtoje „Pasakų kovoje“, apžiūrėjo kitus bibliotekos skyrius, saugomus rašytojo Jono Avyžiaus asmeninius daiktus. Stovyklos dalyviai lankėsi ir šiame mieste įkurtame Krepšinio muziejuje. Jo savininkas L. Karaliūnas įdomiai pasakojo apie Lietuvos krepšinio istoriją ir šmaikščiai pristatė muziejaus eksponatus, vaikams leido pasimatuoti krepšininkų aprangas.
Šeduvos stovyklautojai tądien lankėsi Šeduvos žirgyne, Raudondvaryje. Čia juos pasitiko trenerė Inga. Vaikai apžiūrėjo arklides, žirgus. Mažiesiems smalsuoliams trenerė papasakojo visokių įdomybių apie žirgus. Vaikai sužinojo ir tai, kad pats mažiausias pasaulyje arklys yra 37 cm ūgio. Visi norintys žirgyne galėjo pajodinėti. Šioje išvykoje vaikai patyrė daug gerų emocijų.
Tyrulių stovyklautojai antrąją stovyklos dieną skubėjo į savo miestelio biblioteką, kur vyko edukaciniai užsiėmimai su mokytoja Rima Zemlickiene „Gera ten, kur jauku ir gražu“. Bibliotekos lankytojas R. Remeika padarė iš medžio rėmelį, kurį vaikai, padedami mokytojos, papuošė įvairiaspalvėmis gėlėmis iš spalvoto popieriaus. Iš viso buvo iškarpyta 100 įvairiaspalvių gėlių, kurios skirtos Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo šimtmečiui.
Trečioji diena (birželio 21 d.) radviliškiečiams prasidėjo ekskursija į mieste veikiančią S. Krivicko įmonę „Fasma“. Įmonės atstovės supažindino vaikus su čia gaminama produkcija – įvairių rūšių kruopomis, trapučiais, košėmis. Gamybinėse patalpose vaikai pamatė, kaip valcuojami miltai, fasuojama produkcija. Mažieji smalsuoliai gavo ir dovanų – skaniųjų šokoladu glaistytų trapučių.
Išėję iš „Fasmos“, vaikai keliavo į Radviliškio Vaižganto gimnaziją. Čia juos pasitiko mokytojas V. Karmonas, kuris vienoje iš klasių yra įkūręs Kosminio modeliavimo muziejų. Jame – įvairūs raketų modeliai, taurės, padėkos raštai, kuriuos mokytojas V. Karmonas ir jo mokiniai yra iškovoję įvairiose respublikinėse bei tarptautinėse varžybose. Muziejaus vadovas nuoširdžiai atsakinėjo į stovyklautojų klausimus apie raketų galingumą, jų pagaminimo trukmę ir kt.
Grįžusių į biblioteką stovyklautojų laukė Radviliškio rajono visuomenės sveikatos biuro Visuomenės sveikatos stiprinimo specialistės Ieva Vileikytė ir Loreta Kučinskienė. Mažuosius stovyklautojus L. Kučinskienė supažindino su asmens higiena, aiškino apie ligas, kuriomis galima ne tik patiems užsikrėsti, bet ir užkrėsti kitus per nešvarias rankas. Po išsamios paskaitos Visuomenės sveikatos priežiūros ir sveikatos stiprinimo specialistės pakvietė vaikus pažaisti ir taip užtvirtinti įgytas žinias. Susitikimo pabaigoje stovyklautojams buvo įteikti rankų plovimo dienoraščiai ir atminimo dovanėlės.
Papietavę ir nusiplovę rankas stovyklautojai vėl kibo į darbus. Šiaulių Ragainės progimnazijos dailės mokytoja S. Vitulskienė mokė juos pasigaminti originalias vazeles-žibintus iš paprastų stiklainių, juos dekoruojant specialiais dažais. Padarytais darbeliais vaikai pradžiugino savo namiškius.
Tądien Šeduvos stovyklautojai miesto parke pagal nuorodas ieškojo paslėpto lobio. O tyruliškiai išsiruošė aplankyti Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešąją biblioteką. Vaikai apžiūrėjo bibliotekos skyrius, dalyvavo edukaciniuose užsiėmimuose su robotais, dalyvavo viktorinoje apie knygas, žiūrėjo filmą su 3D akiniais.
Paskutiniąją stovyklos dieną, birželio 22-ąją, trijų bibliotekų stovyklautojai susibūrė Radviliškio rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje. Čia jų laukė susitikimas su žurnalo „Laimiukas“ atstovais – dailininke Lina Eitmantyte-Valužiene bei edukacinių renginių vadovu Sauliumi Valužiu. Vaikai buvo suskirstyti į atskiras komandas – kol vieni dalyvavo protmūšyje ir atsakinėjo į klausimus apie bibliotekas, kiti kartu su dailininke mokėsi piešimo, iliustracijų kūrimo gudrybių. Vieniems sekėsi geriau, kitiems ne taip gerai, bet smarkiai nusiminusiųjų nebuvo. Po užsiėmimų vaikų laukė vaišės. „Draugystės stovykla“ baigėsi, tačiau nuostabūs įspūdžiai liks ilgam. Bibliotekos darbuotojos yra labai dėkingos visiems pagalbininkams, prisidėjusiems organizuojant stovyklą. Šeduvos bibliotekai stovyklos metu talkino savanorė Roberta Gilytė.
Viešosios bibliotekos informacija ir nuotraukos