Valerijaus Simulik darbas Seime: dėl šiauliečių ir Šiaulių

Palaikančių ir pasitikinčių šiauliečių valia ši kadencija Seime Valerijui Simulik buvo jau ketvirtoji. Pastaruosius ketverius metus jis dirba Užsienio reikalų komitete, yra Seimo Etikos ir procedūrų komisijos narys, Jaunimo ir sporto reikalų komisijos pirmininko pavaduotojas.
Pagrindinis darbas – teisės aktai
Per 16 metų darbo Seime V. Simulik sukaupė daug parlamentinio darbo patirties. Jo pasiūlyti teisės aktai dažniausiai būna palaikomi kitų Seimo narių, todėl šią kadenciją iš jo pateiktų teisės aktų priimta beveik 40 proc. Pagal šį rodiklį jis patenka į pirmąjį Seimo narių dešimtuką. Tai rodo, jog teisės aktų projektai registruojami ne tam, kad būtų geresni statistiniai rodikliai ar galimybė viešumui, o tam, kad teisės aktų bazė būtų tobulinama ir pritaikoma gyventojų gerovei kurti. Iniciatyvos keisti ar sukurti naujas pataisas ar siūlymus gimsta ir gyventojų priėmimo metu gautų pasiūlymų ar skundų pagrindu.
Per visas kadencijas nuosekliai daugėjo V. Simulik pateikiamų teisės aktų projektų. Jei pirmojoje kadencijoje Seimo darbo patirties dar nebuvo daug, tai šią kadenciją Seimo narys nagrinėjo pačius įvairiausius klausimus – švietimo, mokslo, mokesčių, valstybės tarnybos, Civilinio kodekso, sporto, jaunimo užimtumo klausimus. Visus V. Simulik registruotus teisės aktus galima rasti Seimo interneto svetainėje.
Šiaulių bičiuliai Seime
Valerijus Simulik buvo Šiaulių krašto bičiulių parlamentinės grupės iniciatorius. Ši grupė buvo įkurta 2005 metais ir gyvuoja iki šiol, nors jos sudėtis nuolat keičiasi. Šiandien parlamentinei grupei priklauso 14 Seimo narių. V. Simulik sako, jog tokią parlamentinę grupę su kolegomis kūrė tam, kad būtų sustiprintas Šiaulių regiono atstovavimas, nes tik susivienijus bendromis jėgomis galima priimti reikalingus sprendimus ar nuveikti tokius darbus, kurių pavieniai Seimo nariai neįstengia atlikti. Komandinis darbas nesvarbu, kokiai partijai priklauso Seimo nariai, duoda pridėtinę vertę visam regionui.
„Grupėje dirbame su svarbiausiais klausimais – tai pirmiausia Šiaulių miesto (kaip regiono centro) bei kitų regiono miestų problematika – Joniškio, Radviliškio, Kelmės, Šiaulių rajono, Akmenės bei Pakruojo. Ypatingas dėmesys skiriamas bendriems, regioniniams klausimams, problemoms. Džiugu, kad dauguma grupės narių yra aktyvūs, konstruktyvūs sprendžiant klausimus”, – sako parlamentinės grupės iniciatorius.
Surastas finansavimas, teikta parama
Nors pagrindinis Seimo nario darbas yra teisės aktų leidyba, labai dažnai į Seimo narius žmonės kreipiasi ne tik patarimo, bet ir pagalbos ar paramos. Per 16 metų V. Simulik prisidėjo prie daugybės projektų organizavimo, švietimo ar gydymo įstaigų sąlygų gerinimo, kultūros bei sporto renginių, taip pat padėjo privatiems asmenims. Jo paramos projektus galima suskirstyti į keletą grupių – paramą vaikų užimtumui, sveikatai, kultūrai, švietimui, sportui, savanorystės projektus.
Vaikų užimtumas
V. Simulik nuolat puoselėja Moksleivių Mėgėjų krepšinio lygą (MMKL) – čempionatai vyksta jau 19 metų, 5 sezonus vyko Šiaulių miesto Moksleivių boulingo čempionatas, 5 metus padėta vykdyti Šiaulių m. Moksleivių mėgėjų futbolo čempionatą, nuolat bendradarbiauja su Šiaulių krepšinio teisėjų klubu, susiformavo nauja tradicija – Šiaulių dienų proga vyksta sporto žaidynės „Šiaulių taurė”.
Futbolo akademijai, „Dubysos” bei „Saulės” sporto mokykloms padėta įsigyti futbolo, rankinio bei tinklinio komandų aprangas, smulkų inventorių. Seimo narys prisidėjo prie Talkšos baidarių-kanojų regatos organizavimo, rėmė Sporto mokyklos renginius, padėjo surengti žmonių su negalia renginius, pagelbėjo neįgaliųjų festivaliui „Nenusigręžk” prisidėjo prie Jaunųjų Lietuvos telegrafistų čempionatų.
V. Simulik prisideda prie vaikų aktyvaus gyvenimo būdo, užimtumo skatinimo – „Romuvos”, Janonio, „Saulėtekio” bei „Lieporių” gimnazijų, taip pat „Romuvos”, „Dainų” „Sandaros”, „Juventos” bei „Rėkyvos” progimnazijų bei Šiaulių profesinio rengimo centro renginių, iniciatyvų palaikytojas bei dalyvis. Jis yra jau tradiciniu renginiu tapusio Šiaulių miesto bendruomenių krepšinio 3×3 turnyro globėjas, taip pat pagelbėjo Šiaulių Katinų muziejui.
Švietimas
Parlamentaras nuolat rūpinasi jam svarbia sritimi – švietimu. Todėl neatsitiktinai jo paramos sulaukia ne viena Šiaulių švietimo ir mokymo įstaiga. Juliaus Janonio gimnazijai padėta surasti lėšų stogui, Didždvario gimnazijoje – kabineto remontui. Taip pat surastos lėšos Romuvos progimnazijos, Šiaulių Universiteto gimnazijai renovacijai (čia Seimo narys sako ypatingai didelį ačiū tuometiniam ūkio ministrui D. Kreiviui).
Darželiams buvo perkamas sporto inventorius. Kartu su kolega E. Zakariu pavyko prisidėti prie Lieporių gimnazijos sporto salės kapitalinio remonto. Čia Seimo narys nepamiršta padėkoti tuometiniam merui J. Sartauskui, nes pritrūkus lėšų, prisidėjo savivaldybė. Centro pradinei mokyklai gautos lėšos langų keitimui.
Centro pradinei mokyklai gautos lėšos langų keitimui, Jovaro progimnazijos stadiono rekonstrukcija buvo įtraukta į Švietimo ir mokslo ministerijos sąrašus, suplanuota St. Šalkauskio gimnazijos pastato rekonstrukcija, pasirūpinta Romuvos progimnazijos avarinės būklės nuotekų šalinimo sistemos rekonstrukcija, lopšelio – darželio „Ežerėlis” stogo kapitaliniu remontu, Romuvos gimnazijos stadiono rekonstrukcija.
Sveikata
V. Simulik kartu su kolegomis Seimo nariais prisidėjo prie Respublikinės Šiaulių ligoninės sąlygų gerinimo. Jų rūpesčiu ligoninėje buvo gauta onkologinė įranga, pakeisti langai Onkologijos klinikoje, tarpininkauta ligoninės priimamojo statybos bei rekonstrukcijos finansavimui, padedant tuometiniam sveikatos ministrui R. Šukiui. Pakovota ir už papildomą finansavimą Kauno klinikoms. Po didelių diskusijų su sveikatos ministrais (nes buvo keli atvejai) gauti vaistai nuo vėžio, nepatenkantys į registruotų bei kompensuojamų sąrašus; padėta 4 šeimoms.
2015 m. bendradarbiauta su Tarptautinės jogos dienos Šiauliuose organizatoriais.
Ne vienerius metus V. Simulik remia literatūros almanacho „Varpai” leidybą, prisideda prie fotomenininko Aleksandro Ostašenkovo parodų organizavimo. Pagelbėta tarptautiniam folkloro konkurso-festivalio „Saulės žiedas” organizatoriams. Prisidėta prie įvairių knygų atsiradimo – tai Joniškio Krepšinio legendų muziejaus kūrėjo Leono Karaliūno darbai kaip pvz. „Krepšinio legendų muziejus”.
Varpai
Remta tokių knygų ar leidinių leidyba: Leono Peleckio – Kaktavičiaus „Vytauto Osvaldo Virkau meno vizija”, Broniaus Prėskienio „Šiaulių krašto literatūros panorama”, Janinos Parutienės „Lediniai laiptai”, Zitos Katkienės „Šiauliečiai laikraščio puslapiuose”, Jono Baranausko „Ilgesys”, Solveigos Markauskaitės „Aš viena”, Janinos Čiomenienės „Širdies atodūsiai”, Vidutės Rožės Grigaitienės „Senolių romansai”, Bronislovo Sauliaus Tarabildos, Žilvino Skačkausko „Legendinį „Vairą” mačiau iš arti: klubo vedėjo užrašai”.
Renginiai
V. Simulik prisideda organizuojant nemažai tradicinių renginių. Jam dėkingi giesmių šventės „Giesmių pynė Marijai“ (jau 9 metai), dainų konkurso „Paukščiai”, projekto „Aš – lyderis” (jau 12 metų) iniciatoriai. Neapsieta be pagalbos Jaunimo mokyklos Turizmo šventei, „Fizikiukų šou” (ŠPRC), sausio 11-osios ir vasario 16-osios minėjimai. Kartu su Šiaulių „Chameleono” choru kovojo prieš konkurentus iš kitų miestų konkurse „Chorų karai”. V. Simulik buvo 2016 m. „Juventos” progimnazijoje vykusių pirmųjų VEX robotų varžybų Lietuvoje globėjas, bei Šiaulių „Saulėtekio” gimnazijos surengtų pirmųjų Šiaulių regione „Saulės robotų mūšyje” varžybų draugas.
Savanorystė
V. Simulik ne tik prisideda organizuojant, ne tik suranda lėšų arba remia savo pinigais, bet ir pats aktyviai dalyvauja ten, kur tik gali būti naudingas. Jis kartu su savo komanda „Už Šiaulius” dalyvauja aplinkosaugos projekte „Darom” prieš Kalėdas kartu su Savanoriškų saugos būrių komanda dalyvauja aiškinant vaikams ir jaunimui apie pirotechnikos keliamus pavojus, dalija atšvaitus rudenį į mokyklas susirinkusiems vaikams, kartu su šiauliečiais sodino rožes arba gelbėjo kaštonus. Kartu su bendraminčiais jis patruliuoja su Savanoriškų saugos būriu, dalyvauja būtiniausių maisto produktų dalijimo sunkiai besiverčiantiems akcijose. Dainų bendruomenei pagelbėta šventėse „Skambantys Dainai”, „Žolinės”, senjorų kelionei į Tytuvėnus, labdaros akcijos Beržynėlyje.
Dalyvauta E. Mildažytės „Bėdų Turgus” labdaros-paramos renginyje remiant sunkiai gyvenančius Šiaulių regiono žmones.