Vamzdynai Kėdainiuose, prie tilto per Smilgos upę bus uždengti iki vasaros pabaigos
Iki vasaros pabaigos, užtikrinant saugumą, ruošiamasi uždengti šilumos trasų vamzdynus, einančius virš Smilgos upės. Taigi vaikams nebebus galimybės bėgioti vamzdžiais, o ir pačiam inžineriniam įrenginiui bus suteikta nauja estetinė vertė – vamzdynas nebedarkys kraštovaizdžio.
Kėdainių rajono savivaldybės meras Saulius Grinkevičius apgailestauja, kad įgyvendinant projektą šiluminė trasa atsidūrė šalia pėsčiųjų tilto per upelį, o ne po tilteliu.
„Šiuo metu savivaldybės Architektūros ir urbanistikos ir skyriaus specialistai taiso padėtį ir stengiasi užtikrinti saugumą, kad nebūtų galima užlipti ant vamzdynų. Taip pat stengiamasi bent šiek tiek pagerinti estetinį vaizdą“, – sakė rajono vadovas.
Architektūros ir urbanistikos ir skyriaus vedėjas, Kėdainių rajono savivaldybės vyriausiasis architektas Vytautas Kundrotas patikino, kad imtasi visų reikiamų priemonių, siekiant sutvarkyti šilumos vamzdynų trasa per Smilos upę sutvarkymą. „Kėdainių miesto bendrajame plane yra numatytos dviračių takų trasos, besidriekiančios nuo miesto gyvenamųjų rajonų vakarinėje dalyje („miegamųjų kvartalų“) iki miesto rekreacinės teritorijos – Babėnų šilo. Pakelėje šie takai jungia Kėdainių senamiestį, Smilgos upelio santakos su Nevėžiu aktyvaus poilsio parką, Biliūno gatvės pliažą, istorinį Kėdainių dvaro parką, Babėnų šilą ir Babėnų karjero paplūdimį. Dalyje šios trasos dviračių takai jau įrengti arba pažymėti, tačiau vienas iš svarbiausių trasos elementų – pėsčiųjų tiltas per Smilgos upę tarp Kėdainių senamiesčio ir Žemaitės gyvenamojo kvartalo, liko neišspręstas“, – sakė V. Kundrotas.
Vyriausiojo architekto duomenimis, šis tiltas atsirado apie 1966−68 metus, kai buvo statomas Žemaitės gyvenamasis kvartalas. Vėliau, jungiant miesto šilumos trasas tarp centrinės miesto katilinės J. Basanavičiaus gatvėje ir Žemaitės kvartalo katilinės, po tiltu buvo pakabinti šilumos trasos vamzdynai.
„Praėjusiais metais, rengiant šilumos trasos nuo senamiesčio iki Žemaitės kvartalo katilinės rekonstrukcijos projektą, reikėjo apsispręsti, ar pakeisti šilumos tinklų vamzdžius, pakabinant juos po susidėvėjusiu nesaugiu pusės amžiaus senumo tiltu, kurį buvome numatę perstatyti, ar pakloti juos šalia, taip neužkertant kelio rekonstruoti tiltą į naujos architektūros statinį. Buvo pasirinktas antrasis variantas su galimybe statant naują ar rekonstruojant senąjį tiltą, šilumos vamzdyną sumontuoti tilto viduje, kad vamzdžiai negadintų miesto vaizdo. Dar vienas argumentas tiesti vamzdžius šalia tilto buvo tas, kad tilto projekto ir statybos finansavimo dar neturėjome, o vamzdyną reikėjo keisti jau šiais metais“, – aiškino V. Kundrotas.
Šiemet, savivaldybės administracijai įsiteisinus žemės sklypą ir sutvarkius tilto nuosavybės dokumentus, bus parengtas naujo tilto projektas.
Kėdainių miesto tikslinės teritorijos vystymo programoje numatyta kartu su dviračių takų įrengimo projektu, pradėti ir šio tilto statybos darbus. O iki to laiko, kol bus pastatytas naujasis tiltas, AB „Panevėžio energija“ atstovai su Architektūros ir urbanistikos skyriaus architektais suderino pastarųjų parengtus projektinius pasiūlymus uždengti vamzdynus per Smilgos upę.
„Šis sumanymas bus įvykdytas iki rugsėjo mėnesio, taip užtikrinant saugumą, nes nebus galimybės vaikams bėgioti vamzdžiais, o ir šiam inžineriniam įrenginiui bus suteikta nauja estetinė vertė“, – sakė V. Kundrotas.