Vasario 16-osios eisenoje „Lietuvos valstybės keliu“ Vilniuje dalyvavo dvigubai daugiau moksleivių nei pernai
Vilnius tęsia pernai gimusią gražią tradiciją – Vasario 16 dieną suburti tūkstančius moksleivių iš visos Lietuvos į šventinę eiseną sostinės gatvėmis – „Lietuvos valstybės keliu“. Nešini trispalvėmis, balionais ir gimnazijų vėliavomis, mušdami būgnus, kartu su mokytojais jie aplankė 16 įdomių ir Lietuvos valstybei svarbių objektų nuo Šventaragio slėnio iki pat Rasų kapinių, ir išgirdo Vilniaus mero Remigijaus Šimašiaus ir profesoriaus Vytauto Landsbergio sveikinimus šventės proga, daktaro Jono Basanavičiaus žodžius skaitė aktorius Gediminas Storpirštis, trimitu grojo trimitininkas Laurynas Lapė.
„Noriu visus pasveikinti Vasario 16-osios dienos proga. Kviečiu prisiminti ir pagerbti tuos, kurie mus čia atvedė, kurie kovojo už mūsų laisvę ir susipažinti su svarbiomis vietomis, kur vyko visai šaliai itin reikšmingi renginiai. Tai kelias, jungiantis mus su Lietuvos valstybe ir jos kūrėjais“, –sakė meras R. Šimašius, išlydėjęs eiseną iš Katedros aikštės.
Eisenos maršrutas buvo suplanuotas neatsitiktinai – jis prasidėjo nuo senosios Lietuvos valstybės centro – Šventaragio slėnio, nuo Valdovų rūmų ir Katedros, kurioje ilsisi Vytautas Didysis ir Lietuvos globėjas Šv. Kazimieras. Toliau prie Signatarų namų jaunimą pasitiko aktorius Gediminas Storpirštis primindamas daktaro Jono Basanavičiaus žodžius.
„Kaip kiekvienas žmogus, atsimindamas visą savo gyvenimo bėgį, atsižiūrėdamas atgalios, mato ir numano, kas jis yra buvęs ir kuomi tapęs, supranta, kokių savo ypatybių dėlei jis tapęs toks, o ne kitoks: taip ir visa mūsų giminė arba tauta turėtų atminti ir pažinti praėjusį laiką, kurį yra gyvenusi ant šios Lietuvos žemės, ir visus laimingus ir nelaimingus atsitikimus, kurie šiokiu ar tokiu būdu padarė mūsų giminę arba tautą tokią, kokią šiandien regime. Liko dar kalba mūsų garbinga, apie kurią mes galime drąsiai ištarti: „Kalba yra mūsų istorija“, – kreipėsi į jaunimą aktorius Gediminas Storpirštis.
Prie Lietuvos nacionalinės filharmonijos, kur buvusiuose Miesto salės rūmuose 1905 metais posėdžiavo Didysis Vilniaus seimas, pareikalavęs Lietuvos savarankiškumo, eisenos dalyvius pasitiko trimitininkas Laurynas Lapė. Jis atliko kompozitoriaus Juozo Naujalio kompoziciją „Lietuva brangi“.
Toliau moksleivių eisena patraukė link Aušros Vartų, aplankė Rasų kapines, Vasario 16-osios Akto signatarų Dr. Jono Basanavičiaus ir Jono Vileišio kapus. Čia eisenos dalyvius pasitiko pirmasis atkurtos Lietuvos Respublikos vadovas, profesorius Vytautas Landsbergis, kuris jaunimui linkėjo ištvermės ir stiprybės.
Sugiedoję Lietuvos himną, moksleiviai su mokytojais rinkosi Rotušėje, kur buvo vaišinami kareiviška koše ir arbata.
Kūrybingai ir prasmingai paminėti Valstybės atkūrimo dieną eisena „Lietuvos valstybės keliu“ drauge sumanė Vilniaus miesto savivaldybė, Lituanistų sambūris ir Lietuvos istorijos mokytojų asociacija. Antrus metus surengtoje Vasario 16-osios eisenoje dalyvavo dvigubai daugiau – 2000 moksleivių – nei pernai. Ši smagi šventinė eisena tampa tradicine – tikimasi, kad kitąmet ji pritrauks dar gausesnį būrį jaunų žmonių iš visos Lietuvos.