8 vasario, 2016
Mažeikių rajono savivaldybės informacija

Vasario 16-osios iškilmėse Mažeikiuose bus įteikta 12 nominacijų

Vasario 16 d., antradienį, Mažeikių rajono savivaldybės kultūros centre (Naftininkų g. 11, Mažeikiuose) vyksiančiose Lietuvos valstybės atkūrimo dienos iškilmėse bus apdovanota dvylika laureatų, pelniusių nominacijas už socialinės-ekonominės plėtros spartinimą 2015 metais Mažeikių rajone.

Mažeikių rajono savivaldybės Nominacijų vertinimo ir skyrimo komisijos nutarimu nominacijos paskirtos:

Mažeikių choreografijos mokyklos bendruomenei – Mažeikių rajono savivaldybės nominacija „2015 m. kultūros ambasadoriai“
Choreografijos mokyklos bendruomenės darbo rezultatai Mažeikiams itin reikšmingi. Jau daugelį metų ši mokykla garsina Mažeikius Lietuvoje ir užsienyje, savo kūrybine veikla puošia ir praturtina įvairius renginius, ugdo patriotizmo jausmą.
Mokyklos ansambliai – vaikų ir jaunimo liaudiškų šokių kolektyvas „Kauškutis“ ir modernaus šokio kolektyvas „Niuansas“ – tarsi Mažeikių vizitinė kortelė. Tai lyderiai, choreografinės estetikos, kūrybiškumo, profesionalumo pavyzdžiai respublikos šokių kolektyvams.
Mokyklos bendruomenė pelnytai didžiuojasi savo ugdytinių rezultatais, kūrybiniais ir koncertiniais pasiekimais: X šalies vaikų ir jaunimo šokių festivalyje-konkurse „Norim kilt…“ modernaus šokio kolektyvas „Niuansas“ „Šou“ šokio kategorijoje pelnė garbingą I vietą, charakterinio šokio kategorijoje – III vietą.
Tarptautiniame kūrybos festivalyje-konkurse Italijoje vaikų ir jaunimo liaudiškų šokių kolektyvas „Kauškutis“ pelnė geriausio liaudies sceninio šokio ansamblio didįjį prizą („Grand Prix“) ir I laipsnio laureato diplomą.
2016 metais  Vilniuje  vyks  Lietuvos  moksleivių dainų šventė. Šokių dienos „Mano žemė“ I dalyje „Paukščiai“ – Mažeikių choreografijos mokyklos vaikų ir jaunimo liaudiškų šokių ansamblio „Kauškutis“ programa „Mūsų medyje paukščiai čiulbėkit“. Šioje dalyje baletmeisterėmis Švietimo ir mokslo ministerijos ir Nacionalinės Mikalojaus Konstantino Čiurlionio menų gimnazijos direktoriaus paskyrimu dirbs Choreografijos mokyklos pedagogės mokytoja ekspertė Jolanta Tendienė, mokytojos metodininkės Olga Gross ir Ramunė Zelbienė. Kitoje programos dalyje „Vanduo“ dirbs baletmeisterės mokytoja ekspertė Jelena Legenzovienė, mokytoja metodininkė Danguolė Dapšytė, kuriai patikėta ir klasikinio šokio „Jūros balsas“ programa.

Sofijai Butkienei – Mažeikių rajono savivaldybės nominacija „2015 m. istorinės atminties saugotojas“
Sofija Butkienė – Mažeikių rajono savivaldybės administracijos Tirkšlių seniūnijos Pievėnų kapinių prižiūrėtoja. Tremtinės dalią patyrusi moteris nuo mažens užsiima altruistine veikla – padeda sergantiems, nelaimės ištiktiems žmonėms, dalyvauja įvairiose talkose, yra energinga kaimo kultūrinio gyvenimo dalyvė, aktyvi Tremtinių ir politinių kalinių bendrijos Mažeikių skyriaus narė. Ji daugelį metų rūpinasi, saugo ir puoselėja vienintelį visoje katalikiškoje Europoje išlikusį paprotį – archajišką teatralizuotą šv. Velykų nakties budėjimą Pievėnų Nukryžiuotojo Jėzaus bažnyčioje. Praėjusiame amžiuje toks paprotys buvo dažnas ritualas bažnyčiose, tačiau šios moters ir jos kasmet suburiamos komandos pasiaukojamo darbo ir rūpesčio dėka išlikęs tik Pievėnuose.

Raimondai ir Vytautui Ramanauskams – Mažeikių rajono savivaldybės nominacija „2015 m. etnokultūros puoselėtojai“

Raimonda Ramanauskienė – Mažeikių muziejaus vyr. fondų saugotoja, Vytautas Ramanauskas – vyr. muziejininkas. Tai garsūs ir žinomi Mažeikių krašto tautodailininkai, iš užmaršties prikėlę senąjį liaudies amatą – tošininkystę. Jau daugiau kaip 20 metų šiuo amatu užsiimantys mažeikiškiai populiarina ir puoselėja Lietuvos etnines tradicijas. Jie pelnė pripažinimą visoje respublikoje ir užsienio šalyse. Tošininkai dalyvauja rajone, respublikoje ir įvairiose užsienio šalyse organizuojamose šventėse, festivaliuose demonstruodami senąjį tošininkystės amatą.
Mažeikiškiai yra gavę ne vieną apdovanojimą už nuopelnus Mažeikių kraštui, Lietuvai kaip geriausi taikomosios dailės liaudies meistrai, sėkmingai dirbantys amatininkai, apdovanoti premijomis, padėkos raštais.
Tautodailininkų pagaminti suvenyrai, reprezentuodami Mažeikių kraštą, Lietuvą, keliauja po respubliką ir užsienio šalis.
Dirbdami muziejuje Raimonda ir Vytautas ne tik užsiima muziejine veikla, bet ir veda edukacinius užsiėmimus – supažindina tiek vaikus, tiek suaugusiuosius su etnografiniais tošies dirbiniais, saugomais muziejaus fonduose, taip pat pačių sukurtais darbais.

Vygantui Petrauskui – Mažeikių rajono savivaldybės nominacija „2015 m. auksarankis meistras“
Vygantas Petrauskas – Mažeikių sporto mokyklos pagalbinis darbininkas. Darbštus, energingas „auksinių rankų“ žmogus, kurio dėka Mažeikių stadionas tapo puikia futbolo baze. Vygantas pats pagamino daug stadiono vejos ir dirbtinės dangos aikštės priežiūros prietaisų ir agregatų, sukūrė ekonomišką, originalią laistymo sistemą. Lietuvos futbolo federacijos atstovai patvirtino, kad Mažeikių stadiono aikštės veja yra viena geriausių Lietuvoje.
Mažeikių miesto centrinis stadionas ir Juodpelkio parkas tapo patrauklūs sportininkams ir miesto gyventojams. Stadione ir jo prieigose organizuojamos pagrindinės miesto šventės.

Eduardui Butai – Mažeikių rajono savivaldybės nominacija „2015 m. žemaitiškumo skleidėjas“

Eduardas Buta – „Meistarnės“ savininkas. Šis žmogus garsus žemaitišku charakteriu ir darbais. Tai žemaičių kalbos puoselėtojas, naujų tradicijų kūrėjas ir tesėjas, bendruomenės vienytojas.
2009 m. Eduardas įsteigė asociaciją Žemaitijos krašto draugija. Tais pačiais metais Žemaitijos vėliavos buvo išdalytos visoms Mažeikių rajono mokykloms.
Mažeikiškių ir aplinkinių miestelių bendruomenėms organizuoja liepos 13-osios – Žemaičių tautos vienybės ir Durbės mūšio dienos – minėjimą.
Vyras kuria eiles dainoms, kurias atlieka garsūs ir žymūs Lietuvos scenos muzikantai. 2015 m. dalyvavo Žemaitijos himno konkursuose kaip eilių autorius.
E. Buta yra renginio, skatinančio dainuoti, groti, kalbėti žemaičių kalba, globėjas. Šio žmogaus idėjomis „užsikrečia“ valstybinių ir privačių įmonių vadovai, vietos gyventojai – tikrų žemaičių kiemuose plevėsuoja ir Žemaitijos vėliavos…

Ninai Skibickajai – Mažeikių rajono savivaldybės nominacija „2015 m. tautinės santarvės įprasmintojas“
Nina  Skibickaja – Mažeikių „Jaunystės“ pagrindinės mokyklos direktorė.  1978 m. rugsėjo 1 d. pradėjo vadovauti Mažeikių ketvirtajai vidurinei – tautinių mažumų mokyklai, kuri 1994 m. buvo pavadinta Mažeikių „Jaunystės“ vidurine mokykla. Per 37 metų vadovavimo laikotarpį ji įrodė, kaip gebėjimas ir noras dirbti gali padėti siekti puikių rezultatų. Įgyta patirtimi, pilietiškumu ir iniciatyvomis N. Skibickaja stiprina Mažeikiuose ir Lietuvoje gyvenančių tautinių mažumų įsiliejimą į šalies gyvenimą. Jos vadovaujamos mokyklos bendruomenė, puoselėjanti savo tautos istorines šaknis, kultūrinį paveldą ir tradicijas, kartu su Mažeikių rajono rusų kultūros centru ir stačiatikių bendruomene, pasižymi itin atsakingu, savanorišku, prasmingu ir neatlygintinu požiūriu į darbą.
N. Skibickaja visada dalyvauja visuomeniniame ir kultūriniame šalies gyvenime, plėtodama jaunų Lietuvos ir užsienio piliečių bendradarbiavimą, kultūros ir švietimo įgūdžius, stiprina tautų vienybės idėjos svarbą.
Ji užsiima ir projektine veikla. Minėtini tarptautiniai projektai „Mišrių šeimų tradicijų taupyklė“, „Mes kartu“, „Skirtingos kultūros – vientisas pasaulis“, „Įvairių kultūrų ir tradicijų vaidmuo daugiatautiškame Mažeikių mieste“, kuriuose dalyvauja Lietuvos ir Latvijos lietuvių, baltarusių ir rusų bendruomenės.
Moteris puoselėja Lietuvoje gyvenančių tautų santarvę ir bendradarbiavimą, skatina tarpusavio supratimu grįstus skirtingos kultūros žmonių santykius.

Vitalijui Baltučiui – Mažeikių rajono savivaldybės nominacija „2015 m. kultūrinių iniciatyvų įgyvendintojas“
Vitalijus Baltutis – Viekšnių gimnazijos dailės, technologijų mokytojas,  Mažeikių r. Viekšnių Vinco Deniušio meno mokyklos skulptūros, keramikos, dailėtyros mokytojas. Dokumentinių filmų „Puodininkystė Viekšniuose“, „Raugo keramika“ bendraautorius ir autorius. Jo sukurti edukaciniai filmai ne tik moko keramikos meno, bet yra ir pažintinė priemonė, pristatanti miestą.
Viekšniai garsėjo kaip vienas seniausių keramikos centrų Lietuvoje. Kurį laiką puodininkystės tradicijos buvo primirštos. V. Baltučio dėka senieji amatai atgyja. Vinco Deniušio meno mokykloje vedami tradicinės keramikos, būdingos Viekšnių meistrams, užsiėmimai turi neįkainojamą vertę vaikams ir suaugusiesiems. Molio šventės Viekšniuose, pritraukiančios nemažą būrį žmonių, atlieka puikių senųjų amatų sklaidos vaidmenį. Sukurti stogastulpiai, kryžius Biržiškų sodyboje rodo šio žmogaus meilę savo kraštui ir jo kultūriniam palikimui.

Jūratei ir Kęstučiui Šiauliams – Mažeikių rajono savivaldybės nominacija „2015 m. kaimo šviesuoliai“
Jūratė ir Kęstutis Šiauliai – mokytojai, saviveiklininkai. Neįmanoma įsivaizduoti Ukrinų kaimo (Mažeikių r.) kultūrinio gyvenimo be šių žmonių.
Ukrinų kultūros namuose gyvenimas nestovi vietoje. Mokytojai į kultūrinę veiklą  įtraukė ir jaunus, ir senus, kurie šoka, groja, vaidina. Jūratė vadovauja net septynioms šokių grupėms – 5–7 metų, 8–10 metų, 11–12 metų ir 12–15 metų amžiaus vaikų, mamyčių kolektyvui „Kvistėja“ (kartu jau 15 metų), „Močiučių kolektyvui“ (atšvęsta 5-erių metų sukaktis). 6 metus gyvuoja linijinių šokių kolektyvas. Meno vadovas Kęstutis subūręs vaikų etnografinį kolektyvą. Jau daug metų mokytojai moko vaikus lavinti vaizduotę ir kūrybiškumą, padeda integruotis į kultūrinį gyvenimą.
Saviveiklininkai koncertuoja rajono ir miesto šventėse, dalyvavo renginyje „Grok, Jurgeli“ Kaune, dainų šventėje Vilniuje, nukeliavo net į Vokietiją. Tradiciniai tapo ir linijinių šokių kolektyvo pasirodymai Palangoje. Šie žmonės puoselėja etnokultūrinę tradiciją, nes kolektyvai šoka liaudiškus šokius dėvėdami tautinius drabužius, žemaičių kalba vaidina įvairius vaizdelius, pasakoja istorijas.
Kasmet rengiami koncertai – Atvelykio, Motinos dienos proga, „Po sunkių rudens darbų pailsėkime kartu“, šventinis kalėdinės eglutės įžiebimo – taip pat tampa tradiciniai. Deginami Užgavėnių, Joninių laužai, vyksta Šv. Antano atlaidai.
Ukrinų kaimo saviveiklininkai koncertuodami garsina savo kaimą, miestą ir šalį.

Virginijui Januševičiui – Mažeikių rajono savivaldybės nominacija „2015 m. sporto šviesulys“
Virginijus Januševičius – Mažeikių Pavasario pagrindinės mokyklos pradinių klasių kūno kultūros mokytojas. Jo iniciatyva mokykla aktyviai dalyvauja šalies olimpiniame ugdyme, sveiko gyvenimo būdo, sportiškiausios mokyklos, futbolo projektuose ir konkursuose. Pedagogo sudarytos kūno kultūros programos mokiniams – savitos ir įdomios.
Mokytojas ir jo ugdytiniai dalyvauja mokykloje, rajone ir šalyje organizuojamuose konkursuose, žaidynėse, projektuose. Daugiau kaip 700 šio pedagogo parengtų mokinių  tapo sportinių varžybų nugalėtojais ir prizininkais. Mokykla dešimt kartų yra tapusi Lietuvos olimpinio festivalio nugalėtoja, o Lietuvos sportiškiausios mokyklos konkurse dvylika kartų tapo nugalėtoja arba prizininke.
2012 m. Virginijus pripažintas konkurso „Geriausių kūno kultūros mokytojų penketukas“ nugalėtoju; yra sukaupęs informacinės, mokymo ir metodinės literatūros kūno kultūros ir sporto temomis.

Vitai Domarkienei – Mažeikių rajono savivaldybės nominacija „2015 m. bendruomenės siela“

Vita Domarkienė – Sedos bendruomenės pirmininkė. Aktyvi, darbšti, veikli ir iniciatyvi. Savo pavyzdžiu daro kaimo žmonių gyvenimą prasmingesnį, gražesnį.
Šios moters iniciatyva bendruomenėje organizuojama įvairių renginių, įgyvendinama nemažai projektų (sutvarkyti bendruomenės namai, įrengta vaikų žaidimo aikštelė, įrengta poilsio zona Varduvos upės pakrantėje). V. Domarkienė aktyviai dalyvauja ir labdaros projektuose, skirtuose socialiai remtiniems ar nelaimės ištiktiems žmonėms, rūpinasi miesto plėtra, teikdama paraiškas ir gaudama finansavimą gerinti Sedos miesto infrastruktūrą.
Pirmininkė geba sutelkti žmones bendrai veiklai, siekiams ir šviesesnės gerovės kūrimui.

Almai ir Dariui Kaubriams – Mažeikių rajono savivaldybės nominacija „2015 m. ūkininkai“

Alma ir Darius Kaubriai – ūkininkai, konkurso „Metų ūkis 2015“ nugalėtojai. Jie yra sukūrę  darbo vietų, diegia naujas technologijas augalininkystėje, taiko naujausias žemės dirbimo technologijas. Ūkininkams įteikta padėka ir už modernaus ūkio sukūrimą, pažangų ūkininkavimą užtikrinant ūkininkavimo tęstinumą, siekiant gamybos efektyvumo, išsaugant kraštovaizdį ir švarią aplinką.
Šie žmonės aktyviai dalyvauja Reivyčių seniūnijos visuomeninėje veikloje.

Dainiui Jasui – Mažeikių rajono savivaldybės nominacija „2015 m. gelbėtojas“

Šis žmogus – Metų gelbėtojas. 2015 m. rugsėjo 4 d. Sedoje kilusio gaisro metu visiškai sudegė 2 aukštų namas. Gaisre žuvo pirmojo aukšto gyventojas, o antrojo aukšto gyventojas Dainius, parodęs išskirtinę drąsą ir sumanumą, išgelbėjo du mažamečius vaikus.


29 spalio, 2024

Prokuratūros teismui pateiktuose civiliniuose ieškiniuose prašoma iš Marijampolės bei Mažeikių rajono savivaldybių tarybų narių priteisti nepagrįstai jiems išmokėtas išmokas, bendra […]

Mažeikių muziejaus ir LGGRTC darbuotojų nuotr.
26 spalio, 2024

2024 m.spalio 23 d. Mažeikių muziejuje vyko konferencija, skirta Lietuvos ginkluoto pasipriešinimo okupacijai 80-mečiui paminėti ir Lietuvos Vietinės rinktinės įkūrėjui, […]

4 spalio, 2024

Apeliacinio teismo sprendimu pieno perdirbimo įmonė „Pieno žvaigždės“ buvusiai savo darbuotojai, daugiau nei 30 metų dirbusiai kenksmingomis sąlygomis, privalės atlyginti daugiau […]

2 rugsėjo, 2024

Buvusi Mažeikių rajono savivaldybės tarybos narė Genoveita Gricienė taps dar viena teisiamąja „čekiukų“ bylose – buvusi politikė bus teisiama dėl […]

30 rugpjūčio, 2024

Lietuvos apeliacinis teismas skyrė griežtesnes bausmes dviem Mažeikių rajono savivaldybės atstovams, neskaidriai organizavusiems viešuosius pirkimus. Šioje byloje kaltais dėl kyšininkavimo […]

13 rugpjūčio, 2024

Patyrusių verslininkų mentorystė, ekspertinės konsultacijos ir individualūs verslo augimo planai – taip atrodo Inovacijų agentūros įgyvendinamos kompetencijų ugdymo ir patirties […]

13 rugpjūčio, 2024

Iš Mažeikių policijos komisariato pirmadienį buvo evakuoti visi darbuotojai, kai gyventojas į jį atnešė Antrojo pasaulinio karo laikų priešlėktuvinį patrankos […]

13 rugpjūčio, 2024

Šalies ligoninėms siekiant įgyvendinti Vyriausybės nutarimą ir priimti bent 300 naujagimių kasmet, kad būtų išsaugotos akušerijos-ginekologijos skyriams skiriamos Privalomojo sveikatos […]

KIC nuotr.
9 rugpjūčio, 2024

Jei lygintume atsinaujinusią Židikų Šv. Jono Krikštytojo bažnyčią (Mažeikių r.) su ankstesne, didžiausias į akis krintantis skirtumas būtų stogas – […]

7 rugpjūčio, 2024

Ekonomikos ir inovacijų ministerija pirmą kartą atliko 15-os Lietuvos savivaldybių verslo priežiūros tyrimą. Jis parodė, kad savivaldybių atliekama verslo priežiūra […]

5 rugpjūčio, 2024

Ekonomikos ir inovacijų ministerija (EIMIN), skatindama investuotojus kurtis Akmenės, Jonavos ir Mažeikių rajonuose, skiria papildomą beveik 118 mln. eurų finansavimą […]

31 gegužės, 2024

Prokuratūra kreipėsi į teismą dėl Mažeikių ir Ignalinos rajonų savivaldybių tarybos nariams skirtų lėšų grąžinimo. Civiliniuose ieškiniuose prašoma iš Mažeikių […]

25 gegužės, 2024

Šią savaitę posėdžiavusi vadinamoji desovietizacijos komisija rekomenduoja keisti poetų Salomėjos Nėries, Liudo Giros ir rašytojo Petro Cvirkos vardo gatvių pavadinimus […]

14 gegužės, 2024

Rokiškio verslo klubo, Rokiškio profesinio rengimo centro ir Vytauto Didžiojo universiteto Žemės ūkio akademijos (VDU ŽŪA) inicijuotas projektas skatinti moksleivius […]

30 balandžio, 2024

Kilus įtarimams dėl galimai neskaidrių viešųjų pirkimų ir viešųjų bei privačių interesų pažeidimų Regioninėje Mažeikių ligoninėje, gydymo įstaigos direktorius Sigitas Kaktys […]

29 balandžio, 2024

Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda pirmadienį, tęsdamas darbo dienų regionuose ciklą, su komanda dirbo Mažeikių rajone. Šalies vadovas  susitiko su […]

19 balandžio, 2024

Specialiųjų tyrimų tarnybai (STT) atliekant ikiteisminius tyrimus dėl galimo savivaldybių tarybos narių piktnaudžiavimo kanceliarinėmis lėšomis, pareikšti įtarimai Marijampolės savivaldybės tarybos […]

10 balandžio, 2024

Balandžio 9 dieną, Mažeikių muziejuje vyko ypatingas renginys. Čia, Mažeikių verslininkų asociacijos (MVA), Lietuvos pramonininkų konfederacijos (LPK), Europos skaitmeninių inovacijų […]

9 balandžio, 2024

Ekonomikos ir inovacijų ministerija investuoja, kurdama naujas tvarias darbo vietas ir pritraukdama investuotojų į Akmenės, Jonavos ir Mažeikių rajonus. Tam […]

3 balandžio, 2024

Trečiadienį vadinamosios desovietizacijos komisijos posėdyje bus nagrinėjamas Nacionalinio susivienijimo kreipimasis dėl „Vėliavnešių“ skulptūros Ukmergėje. Taip pat bus sprendžiama dėl paminklų […]