Važiuojantys keturračiais turėtų būti atidesni gamtai
Žiemą pasitaiko atvejų, kai saugomose teritorijose apsnigtų upių, kalvų ir piliakalnių šlaituose fiksuojamos keturratininkų vėžės. Valstybinė saugomų teritorijų tarnyba primena, kad valstybiniuose parkuose bei rezervatuose keturračių ir kitų motorinių transporto priemonių vairuotojams galioja ne tik Kelių eismo taisyklės, bet ir aplinkosaugos įstatymuose numatyti reikalavimai.
Saugomose teritorijose visureigiais, keturračiais ir „enduro“ motociklas leidžiama važinėtis valstybinės ir vietinės reikšmės keliais, neišsukant iš jų. Nacionalinių ir regioninių parkų apsaugos reglamentuose nustatyta, jog važinėti ne keliais, ne keliuose statyti ar kitaip eksploatuoti motorines transporto priemones draudžiama.
Statyti transporto priemones galima tik tam tikslui įrengtose automobilių stovėjimo aikštelėse ir kelių kelkraščiuose, jei tai netrukdo saugiam eismui, nėra draudžiamųjų kelio ženklų ir nepažeidžiamos kitų asmenų teisės bei nepadaroma žala aplinkai.
Primename, kad negalima važiuoti ir stovėti ant miško paklotės, statyti transporto priemones arčiau nei 25 metrai nuo vandens telkinio, draudžiama važiuoti pylimų ar iškasų šlaitais, grioviais. Jokiu būdu nevažinėkite visureigiais, keturračiais ir motociklais upių ir upelių vagomis, galingais ratais neardykite krantų, upių slėnių, kalvų šlaitų, nesiropškite piliakalnių ir pilkapių šlaitais.
Nekultūringas keturračių naudojimas gamtoje suardo miško, pelkių ir kitų gamtinių teritorijų augalinę dangą, sunaikina saugomų augalų augavietes, sukelia dirvų eroziją, kenkia laukinei gyvūnijai (ypač jauniklių vedimo ir auginimo metu), teršia aplinką.
Už saugomų teritorijų ar saugomų gamtos objektų sunaikinimą ar suniokojimą numatomos ne tik baudos, bet ir baudžiamoji atsakomybė.
Norėdami gauti papildomos informacijos apie lankymąsi saugomose teritorijose, visada galite kreiptis į nacionalinių ir regioninių parkų, rezervatų direkcijas ar apsilankyti juose esančiuose lankytojų centruose.