VDU absolventams iškilmingai įteikti diplomai
Birželio 20 – 23 dienomis Vytauto Didžiojo universitete (VDU) vyksta bakalauro ir magistrantūros studijų absolventų diplomų įteikimo šventiniai renginiai. Kaip ir kasmet su savo Alma Mater atsisveikina visų VDU fakultetų bakalauro bei magistro studijų absolventai, kurių šiemet universitetą baigė daugiau kaip pusantro tūkstančio.
Nuo rudens VDU Žurnalistikos ir medijų industrijų magistrantūros studijų programoje dėstysiantis Rimvydas Valatka, Politikos mokslų ir diplomatijos fakulteto (PMDF) absolventų diplomų teikimo šventėje sakydamas sveikinimo kalbą, studentams uždavė du pagrindinius klausimus: ko Lietuvos tauta laukia iš absolventų ir kas absolventų laukia Lietuvos tautoje. „Rinkoje teks būti maždaug iki 2070 metų ir ne kartą grįžti mokytis į universitetą, nes ši aplinka visuomet padeda susivokti kas tu ir kuo dar galėtum būti“, – mintimis su absolventais dalinosi R. Valatka. Žurnalistikos profesionalas, kalbėdamas apie ateities perspektyvas ir savęs pozicionavimą darbo rinkoje, pabrėžė, kad neužtenka, pavyzdžiui, leidiniui „The New York Times“ pateikti gerą tekstą apie save – dar reikia paskambinti savo mamai ir išties pasiklausti, ar tu toks geras, kaip save pristatai.
Absolventų gausa ir studijų tarptautiškumas
Studijų metu VDU ne tik suteikia galimybę pagal tarptautinius mainus mokytis 250 universitetuose iš 29 skirtingų šalių, bet ir į savo studijų programas, vykdomas anglų kalba, priima užsienio piliečius iš Kanados, Azerbaidžano, Ukrainos, Gruzijos, Vokietijos, Nigerijos, Turkijos, Brazilijos ir Pakistano ir Baltarusijos.
VDU išleido ir pirmus absolventus, baigusius šias bakalauro studijų programas: Švietimas ir informacinės technologijos, Italistika ir romanų kalbos, Rytų Azijos šalių kultūra ir kalbos, Vaidyba, Biotechnologijos bei anglų kalba vykdomos Tarptautinės politikos ir vystymo studijos.
„Tarptautinės politikos ir vystymo bakalauro studijos VDU PMDF man suteikė ne tik reikalingų įgūdžių būsimai profesijai, bet ir daug saviraiškos galimybių universitete bei tarptautinių studijų patirties – mokytis kartu su užsienio studentais yra puiki patirtis, padedanti ugdyti toleranciją kitoms kultūroms, o studijos anglų kalba, kuri šiuo metu yra tapusi pasauline lingua franca, suteikia pranašumą darbo rinkoje“, – Tarptautinės politikos ir vystymo studijų suteiktų galimybių pavyzdžiais ir įgyta patirtimi dalinasi pirmosios absolventų laidos atstovė Roberta Sadauskaitė.
VDU Informatikos fakulteto (IF) Matematikos ir jos taikymo bakalauro studijų programos absolventės Augustės Vykertaitės teigimu, studijas šiame universitete ji rinkosi dėl artes liberales principų ir tarptautinės veiklos, tačiau universitetas suteikė daugiau nei ji tikėjosi. „VDU man suteikė galimybę dalyvauti tarptautinėse programose – 5 mėnesius dalyvavau Erasmus+ studijų mainuose Splite, Kroatijoje, 4 mėnesius atlikau Erasmus+ praktiką vėjo turbinų įmonėje „Nordex Energy GmbH“ Hamburge, Vokietijoje, o dabar toje pačioje įmonėje atlieku Erasmus+ absolventų praktiką. Dalyvaudama visose šiose tarptautinėse programose turėjau galimybę palyginti VDU studijų kokybę ir galiu tvirtai teigti, kad VDU IF man suteikė itin tvirtą žinių pagrindą, leidžiantį toliau kvalifikuotis bet kokioje aplinkoje“, – studijose įgytą patirtį aptaria Augustė Vykertaitė.
Artes liberales ir karjeros galimybės
Artes liberales (liet. laisvieji menai) idėjas puoselėjantys universitetai labiausiai paplitę Vakaruose. „Jų pagrindinis išskirtinumas – gebėjimas kitaip organizuoti studijas, mokslo tyrimus, bendruomenės gyvenimą“, – VDU studijų išskirtinumą diplomų įteikimo šventės metu pristatė rektorius Juozas Augutis. Pagrindinė artes liberales idėja – galima ir reikia ne tik studijuoti pagrindinį studijų dalyką (pavyzdžiui, informatiką), tačiau taip pat reikia būti neatitrūkusiam nuo įvairių kitų sričių: kultūros, gamtos, menų, kalbų mokymosi.
Benediktas Prekeris, šiemet įgijęs VDU IF Programų sistemų bakalauro laipsnį, planuoja ir toliau tęsti studijas VDU magistrantūroje. „Šis universitetas suteikia progą išbandyti įvairius dalykus, kurie padeda suvokti, ar pasirinktos studijos išties naudingos ir skirtos tau. Asmeniškai, man nuo pat pirmųjų paskaitų labiausiai patiko programavimas, vėliau pradėjau dirbti šioje specializacijoje. Ir žmonės – niekur kitur nesu sutikęs tokios nuoširdžios ir atviros bendruomenės. VDU suteikė tokį socialinį kapitalą, su kuriuo nebaisu planuoti savo ateitį“, – pasakoja Benediktas Prekeris.
Rektoriaus Juozo Augučio teigimu, VDU artes liberales skatina ne tik studijuoti, bet įsitraukti į įvairias veiklas, atlikti profesines praktikas ar dirbti. „Universitetas taip ugdo savarankiškumą, atsakingumą ir pasirinkimo laisvę, o dauguma VDU studentų vienu metu studijuoja ir dirba“, – pasakoja profesorius Juozas Augutis.
VDU Karjeros centre ir Verslo praktikų centre studentai nuolat gali kreiptis dėl praktikos ar karjeros galimybių. „Antro kurso metu VDU pasiūlė atlikti pažintinę praktiką, suteikė konkrečią praktikos vietą įmonėje „Kavos draugas“, o pažintiniam laikotarpiui pasibaigus – mane pakvietė likti dirbti, taigi, nuo antro kurso visuomet dirbau ir mokiausi, o VDU artes liberales man ne tik padėjo derinti darbo bei studijų tvarkaraštį, bet išmokė kasdienio pareigingumo ir disciplinos“, – asmeninę patirtį pristato VDU EVF Marketingo vadybos bakalauro studijų absolventas Vilius Bartasevičius.