Veiveriai ruošiasi įsimintinam įvykiui

Veiverių kultūros ir laisvalaikio centras kviečia į įspūdingą bendruomeniškumo šventę – gegužės 24 dieną miestelio parke vyks didžiulį būrį atlikėjų suvienijęs projektas – miuziklo „Sulaužyti sparnai“ premjera. Tai meilės ir dramatiškų įvykių kupina legenda apie nepalaužiamą šio krašto žmonių dvasią, apie kovą už savo žemę ir laisvę.
Miuziklo kūrime dalyvauja apie šimtas atlikėjų: didžiulį jungtinį chorą sudaro ne tik šiuolaikinio dainavimo ansambliai, bet ir folkloro kolektyvai, būrys šokėjų, savo talentu stebinantys solistai: Juozas Sutkaitis, Raminta Grėbliauskienė, Vaidas Mitrikevičius, Dovilė Bičkauskaitė, Mindaugas Norkaitis, taip pat būrys Veiverių ir Skriaudžių krašto vaikų ir jaunimo. Bus ir kviestinės žvaigždės, kurios savo dalyvavimu ne tik sustiprins komandą, bet ir savo pavyzdžiu paskatins mėgėjus scenoje jaustis drąsiau, tai Aistė Smilgevičiūtė bei Kauno valstybinio muzikinio teatro artistė Gabrielė Bielskytė.
Veiverių kraštas nuo pat XIX a. garsėjo kaip lietuvybės židinys, kurio mokytojų seminarija išugdė gausų būrį Tautinio atgimimo dalyvių, lietuvybės žadintojų, naujai susikūrusios valstybės ir kariuomenės veikėjų, šio krašto valstiečiai dalyvavo praktiškai visuose sukilimuose, šis kraštas davė turbūt daugiausia laisvės kovotojų pagal gyventojų skaičių. Čia ir įžymiųjų partizanų brolių Lukšų tėviškė: Jurgio, Juozo, Antano ir Stasio, o kur dar menininkai, kompozitoriai, dainininkai. Šio krašto ansamblis „Kanklės“ kitąmet minės jau 120 metų jubiliejų – tad miuzikle būtinai skambės kanklės, didžiulio jungtinio choro pagrindą taip pat sudaro šio ansamblio dainininkai.
„Sunkiausia buvo didžiulę ir turtingą šio krašto istoriją surašyti į glaustą miuziklo libretą, – sako libreto autorė ir miuziklo režisierė Virginija Samuolienė. – Kaip atspindėti tai, kad daina buvo svarbiausia mūsų visų gyvenimo įvykių liudininkė, stiprinusi darbuose, guodusi ir raminusi nelaimėje bei teikusi džiaugsmą. Kaip išreikšti tą stiprią, tik Sūduvos krašto žmonėms būdingą meilę gimtajai žemei. Šiai žemei, kurią daugelį metų trypė įvairių šalių kariuomenės, per ją žygiavo, važiavo, mindė, savu ir mūsų krauju laistė, o ji vis atsigaudavo ir pražysdavo, ir užderėdavo nuo ją mylinčių žmonių rankų. Miuziklo kulminacija, žinoma, taps šio krašto žmonių nepalaužiama dvasia, jų pasiryžimas paaukoti gyvybę už laisvę. Nėra turbūt Lietuvoje labiau dėl savo žemės ir laisvės kovojusių žmonių.“
„Labiausiai džiugina pats kūrybos procesas, ta vienybė ir darbas bendram tikslui, – sako Veiverių kultūros ir laisvalaikio centro direktorė Elena Simonavičienė. – Į šio projekto kūrimą įsitraukė ne tik visi kultūros centro atlikėjai ir mėgėjų meno kolektyvai, labai entuziastingai prisijungė visos Veiverių krašto bendruomenės, pasisiūliusios pagelbėti kuriant dekoracijas bei organizuojant edukacijas. Džiaugiamės ir bendradarbiavimu su Skriaudžių jaunaisiais šauliais, Veiverių Antano Kučingio meno mokyklos mokiniais. Sujungti tokią bendruomenę vienam tikslui – buvo nemažas iššūkis, tačiau tas didžiulis kūrybos ir talentų išbandymas tapo pagrindiniu varikliu, suvienijusi mus ir vedančiu prie bendro tikslo.“
Premjeros dieną žiūrovų Veiverių miestelio parke nuo 19.00 val. lauks Prienų krašto muziejaus edukacija „Esu lietuvis“, Lietuvos šaulių sąjungos partizanų bunkerio rekonstrukcija, Laisvės kovų rekonstruktoriaus Ernesto Kuckailio partizanų ginkluotės ir ekipuotės paroda. Pasirodymo pradžia – 21 val.