Viceministrė N. Istomina: netolimoje ateityje net 90 proc. darbo vietų reikės skaitmeninių gebėjimų

Švietimo ir mokslo viceministrė Natalja Istomina pasveikino didžiausio Baltijos regione tarptautinio skaitmeninių technologijų ir verslumo renginio #SWITCH! Dalyvius. Spalio 8–9 dienomis parodų ir kongresų centre LITEXPO Amazon, Microsoft, Google, Walt Disney atstovai, politikai, mokiniai bei studentai diskutuoja apie naujausias skaitmeninio pasaulio tendencijas.
„Džiugu, kad besidomintys ateities skaitmeninėmis technologijomis ir planuojantys savo profesinę ateitį sieti su naujausių technologijų kūrimu turi galimybę susitikti su sėkmingiausių Lietuvos ir pasaulio kompanijų kūrėjais, vadovais, darbuotojais ir iš jų lūpų išgirsti įkvepiančias sėkmės istorijas ar gauti vertingų patarimų“, – sakė Natalja Istomina.
Pasak viceministrės, pastarojo laikotarpio pokyčiai informacinių technologijų srityje lemia pokyčius darbo rinkoje – prognozuojama, kad netolimoje ateityje net 90 proc. darbo vietų reikės skaitmeninių gebėjimų. „Turime tam ruoštis sudarydami kuo daugiau galimybių jauniems žmonėms išbandyti naujoves ir patiems įsitraukti į jų kūrimo procesus“, – mokyklų, universitetų ir verslo atstovus tolesniam bendradarbiavimui pakvietė viceministrė.
Švietimo sistema reaguoja į visuomenės poreikius: atnaujinamas ir naujausiais atradimais papildomas mokymosi turinys, mokymo įstaigos aprūpinamos moderniomis priemonėmis darbui pamokoje. Plėtojamas visiems prieinamas skaitmeninis mokymo turinys ir infrastruktūra jam pasiekti. Mokiniams siekiama sudaryti sąlygas mokyklose saugiai naudotis savo asmeniniais mobiliaisiais įrenginiais, o neturintieji galimybių jų įsigyti jais aprūpinami.
Stiprinami mokytojų gebėjimai ugdymo procese naudotis naujausiomis technologijomis ir metodikomis. Skatinant profesinį mokytojų tobulėjimą elektroninėje aplinkoje, sudarant sąlygas jų bendradarbiavimui ir keitimuisi patirtimi tikimasi, kad 2016 m. į virtualias bendruomenes galėtų būti susibūrę 50 proc. šalies mokytojų.
Šalies mokyklose skaitmeninis raštingumas ugdomas ne tik per informatikos pamokas. Užtikrinamas jo praktinis panaudojimas mokantis visų dalykų, sudarant sąlygas gilesniam, kryptingam, lankstesniam, individualizuotam informacinių technologijų mokymuisi.