Viena bėga kartu, dvi vejasi. Kas?

Apie mūsų kai kuriuos įpročius: „Eurobarometro“ 2013 metų duomenimis, reguliariai (bent 2 kartus per savaitę) sportuoja 15 procentų lietuvių, maždaug reguliariai arba retai tai daro dar 39 procentai, o niekada nesportuoja net 46 procentai Lietuvos gyventojų.
O judrumas yra vienas iš svarbiausių gyvenimo kokybės veiksnių.
Šaunios Miroslavo gimnazijos kūno kultūros mokytojos Aušra Asakavičienė ir Ingrida Rauličkienė rugsėjo 22 dieną pakvietė mokinius ir mokytojus į gimnazijos stadioną dalyvauti Europos judėjimo savaitės renginyje – Olimpinės mylios bėgime. Aišku, jos bėgimą ir organizavo.
Po 6 pamokų stadione buvo saulėta, gaivu, nuotaikinga. Ir nemažas būrys žmonių – bendraminčių buvo. Vis dėlto išryškėjo dvi žmonių grupės: pasiruošusių bėgti ir nusiteikusių juos aistringai palaikyti. Tarp jų – gimnazijos direktorius Romualdas Gelažauskas, pavaduotoja ugdymui Sonata Gražulienė, socialinė pedagogė Marytė Glušauskaitė, klasių auklėtojai.
Daugiau buvo bėgikų.
Aktyviau bėgime dalyvavo mažesnieji: 1–6 kl. mokiniai (viena bėgusiųjų grupė). Pirmieji šioje grupėje atbėgo ketvirtokai Miroslavas Čepkauskas, Ugnius Valentukevičius, Justė Žuklijūtė, Alanas Rudaitis, šeštokai Paulius Gudaitis, Ieva Daraškevičiūtė, Agnė Žuklijūtė, Rokas Nedzinskas. Greitesni buvo vyresnieji: 7–8, Ig–IVg kl. mokiniai (antra bėgusiųjų grupė). O iš greitesnių greičiausi – Lukas Januškauskas (7 kl.), Dovydas Žūkas (8 kl.), Karolina Žuklijūtė (8 kl.), Karolina Gudaitytė (8 kl.), Lukas Jurčiukonis (IIIg kl.) ir Lukas Rinkevičius (IVg kl.).
Akcijos dalyviai ne tik bėgo. Ir samprotavo, sprendė galvosūkius.
Kada greičiau „bėgasi“: ar kai kartu bėga tau svarbus žmogus, autoritetas, ar kai tave kas nors vejasi? Mat su vyresniųjų grupe bėgo mokytoja Ingrida, o paskui mežesniųjų grupę bėgo pradinių klasių mokytoja Aurelija ir lietuvių kalbos mokytoja Zita.
Kaip su greičiu susijęs vardas Lukas? Mat vyresniųjų grupėje tarp greičiausių buvo net trys Lukai.
Kaip mūsų gimnazijoje susidėliotų tie sportuoja–nesportuoja procentai? Ar reguliariai sportuojančių tikrai būtų gerokai daugiau už statistinį vidurkį?
O ar bus apdovanojimai? Galbūt. Nors jau gavom vieną. Visi dalyvavę. Juk išgyvenom bendruomeniškumo jausmą?