VII tarptautinis akmentašių simpoziumas: „Kelmė suakmenėja, bet kelmiškių širdys minkštėja“
Kelmėje baigėsi VII tarptautinis akmentašių simpoziumas. Jo dalyviai skulptoriai Edvins Krūminš iš Latvijos, Lauri Tamm iš Estijos, šiauliškiai Jonas Vaicekauskas, Kazys Bimba ir kelmiškis Valdas Bandza liepos 11–26 d. dalyvavo kūrybinėje stovykloje, dirbo akmentašių dirbtuvėse, o liepos 26-ąją pristatė savo akmens skulptūras.
Kaip jie rinkosi akmenį, kaip klausėsi, kas slypi pasirinktame žemės riedulėlyje? Kiekvienas menininkas savaip pajautė, kas slypi akmeninėje širdyje. Į ją pasibeldė kaip į žmogaus širdį ir apie tai papasakojo pristatydami skulptūras. Profesionalų žodį apie kiekvieną skulptūrą tarė profesorius menotyrininkas Vytenis Rimkus, pasakęs visiems patikusią frazę „Kelmė suakmenėja, bet kelmiškių širdys minkštėja“. Kritikas kalbėjo, kad kiekvienas akmentašys sukūrė savo savitą stilių ir tik profesionalai gali pasiekti tokio plastinio rezultato. Darbai originalūs, kiekvienas iš jų surado sau tinkamą vietą.
Iš pilkų lauko riedulėlių išriedėjo įvairiausi pavidalai: Edvins Krūminš „Kartą vaikystėje…“, Lauri Tamm „Susitikimas“, Jono Vaicekausko „Pradžia“, Kazio Bimbos „Europos pagrobimas“ ir Valdo Bandzos „Džiaugsmo angelas“. Atidarant būtent „Džiaugsmo angelą“, paskutinę skulptūrą, simboliškai suskambo čia pat esančios bažnyčios varpai, tarsi palaiminę visas Kelmei dovanotas skulptūras, akmentašių triūsą, o drauge ir kiekvieno jų šiame mieste paliktą savo širdies dalelę.
Kelmės rajono savivaldybės meras Vaclovas Andrulis pasidžiaugė mažosios architektūros elementais, papuošusiais miestą, dėkojo simpoziumo organizatoriams, skulptoriams įteikė padėkos raštus. Mero pavaduotojas Izidorius Šimkus įteikė atminimo dovanas. Akmentašiams dėkojo Kelmės seniūnas Romas Atkočaits, Kelmės kultūros centro direktorius Arnas Arlauskas, Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjas Stasys Jokubauskas, Lietuvos tautodailininkų sąjungos Šiaulių skyriaus pirmininkė Laima Kelmelienė. Visi be galo šiltai atsiliepė ir nuoširdžiai priėmė šias dovanas miestui.
Po šio simpoziumo miestą puošia jau 35 akmeniniai kūriniai. Ar jie amžini, ar akmuo amžinas? Taip atrodo žiūrint dabar ir mūsų akimis.