Viktorina „Pažink Lietuvos saugomas teritorijas“ Ringiuose
Lapkričio 9 dieną į Pagramančio regioninio parko lankytojų centrą Ringiuose (Tauragės r.) susirinko gausus būrys moksleivių ir mokytojų. Tradicinėje viktorinoje „Pažink Lietuvos saugomas teritorijas“, kuri vyko jau šeštąjį kartą, susirungė penkios moksleivių komandos. Viktorinoje dalyvavo Tauragės „Aušros“ progimnazijos, Tauragės r. Žygaičių ir Šilalės r. Pajūrio Stanislovo Biržiškio gimnazijų, Šilalės r. Obelyno bei Šilalės r. Pajūralio pagrindinių mokyklų moksleivių komandos.
Renginys prasidėjo sveikinimo žodžiais bei komandų prisistatymais. Vienas už kitą gražesniais, linksmesniais, įdomesniais kūrybiniais numeriais moksleiviai stebino vieni kitus bei mokytojus. Obelyniškiai gimtąja žemaičių tarme papasakojo savo krašto padavimų, pasidalino lobiu, rastu Vedrių piliakalnyje, pajūrališkiai parodė vaidybinį filmuką apie savo komandą, o progimnazijos ir gimnazijų moksleiviai pademonstravo muzikinius gebėjimus.
Po linksmosios dalies – viktorina. Komandos dalyviai turėjo atsakyti į 20 klausimų. 2017 metai Seimo yra paskelbti Tautinio kostiumo ir Piliakalnių metais, todėl viktorinos klausimai buvo sudaryti iš šių temų. Reikėjo atpažinti Lietuvos etnografinių regionų tautinius kostiumus, jų skiriamąsias detales, raštus, spalvas. Taip pat nemažai klausimų ir užduočių buvo susijusių su piliakalniais: iš pateiktų nuotraukų ar kitų nuorodų atpažinti ir įvardinti piliakalnių pavadinimus, nurodyti kokiame amžiuje jie atsirado, kiek jų yra šalyje bei Tauragės, Šilalės rajonuose.
Įvertinus atsakymus, paaiškėjo, kad geriausiai sekėsi ir pirmąją vietą pelnė Obelyno pagrindinės mokyklos komanda (vadovė – lietuvių kalbos mokytoja Zita Kasiliauskienė).
Šiemet Pagramančio regioninis parkas švenčia 25 metų sukakties jubiliejų. Šia proga svečiai buvo vaišinami tortu, ragavo įvairių žolelių arbatą. Viktorinos nugalėtojams ir dalyviams buvo įteiktos dovanėlės, padėkos raštai.
Po renginio moksleiviai vyko į ekskursiją, aplankė Pagramančio miestelyje stūksantį piliakalnį ir atodangą.
Tikimės, kad projektas „Pažink Lietuvos saugomas teritorijas“ moksleiviams suteikė žinių apie Lietuvos piliakalnius ir tautinius kostiumus, paskatino domėtis gimtojo krašto istorija, kultūros ir gamtos paminklais, supančia aplinka.