Vilkaviškio kultūros centro tautinių šokių kolektyvo „Lelija“ nepaprastas susitikimas su aktoriumi Williamu Shatneriu
Birželio 13 dieną Vilkaviškio kultūros centro tautinių šokių kolektyvui „Lelija“ (vadovė Irena Šunokienė) teko nepaprasta misija: pasitikti įžymų kanadiečių aktorių Viljamą Šatnerį (William Shatner) pasveikinant žydišku šokiu ir padovanoti juostą, su įaustu Vilkaviškio vardu, bei knygą apie žydų kultūrinį paveldą „Dingusios tautos pėdsakais“. Kolektyvas „Lelija“ filmavosi NBC televizijos seriale „Geriau vėliau, negu niekada“. Filmas pasakoja apie keturių Holivudo žvaigždžių kelionę po pasaulį. Apsilankiusius Honkonge, Japonijoje, Pietų Korėjoje, Tailande, žymius žmones kelionė atvedė į Lietuvą, V. Šatnerio senelių žemę.
„Tą dieną „žvaigždės“ lijo į „Leliją“, o „Lelija“ šoko joms. Tai viena iš gražiausių patirčių kolektyvo gyvenime“ – džiaugėsi kolektyvo vadovė Irena Šunokienė ir savo emocijomis dalijosi Facebook’o portale: „ William’as Shatner’is, garsus kanadiečių aktorius, apie kurį sukosi pagrindinis veiksmas Vilniaus Rotušės aikštėje, atvyko kartu su kitomis įžymybėmis: JAV aktoriais Henry’iu Winkler’iu ir Jeff’u Dye’u, futbolo žvaigžde Terry’iu Bradshow’u, boksininku George’u Foreman’u. W. Shatnerio šaknys Lietuvoje, Vilkaviškyje, ir yra žydų kilmės, todėl Vilkaviškio kultūros centro tautinių šokių kolektyvas „Lelija“ jį sutiko šokdamas Hava Nagila (akompanavo labai įdomi grupė iš Vilniaus Subtilu-Z). Su pirmaisiais garsais JAV įžymybės įsijungė į šokį. Visi užsikrėtė nuostabia emocija, todėl neprireikė daugybės filmo dublių. Viskas buvo užfiksuota gana greitai, o ir dangus virš Vilniaus ragino paskubėti. NBC televizija, kelios Lietuvos televizijos, daugybė privačių kamerų, interviu ir susižavėjusių turistų iš Izraelio dėmesys šokėjams taip pat leido pasijusti žvaigždėmis. Dėkoju už kolektyvo palaikymą choreografijos žvaigždei iš Lietuvos Marianui Staniulėnui, pasaulio Kybartiečių draugijos pirmininkui Leonui Narbučiui, mokytojai, poetei iš Vilkaviškio Vilijai Žalienei bei Baltijos filmų kompanijos darbuotojai Linetai Miseikytei, su kuria teko bendradarbiauti nuo vasario mėnesio, rengiantis šiam filmavimui. Taip pat nuoširdžiausią „ačiū“ tariu savo vaikams, buvusiems Žemynos šokėjams iš Kybartų, kurie entuziastingai atsiliepė į kvietimą ir iš įvairių Lietuvos miestų suskrido patalkinti „Lelijos“ kolektyvui. Ačiū visiems savo šokėjams“.
Devintą dešimtį įpusėjęs ponas V. Šatneris mielai trypė kartu su „Lelijos“ šokėjais, su jais fotografavosi ir pasidalijo įspūdžiais apie Vilkaviškį. Padovanota istoriko A. Žilinsko knyga „Dingusios tautos pėdsakais“ įprasmino įžymybės grįžimą į protėvių namus, o Vilkaviškio vardu išausta juosta teprimena tolimą kelią į Lietuvą.