Vilniaus savivaldybė nusiteikusi bausti mokyklų direktorius, jeigu jie ragino vaikus streikuoti

Trečiadienį mokyklos, kuriose dėstoma lenkų kalba, streikavo. Anot streiko organizatorių, šią protesto akciją palaikė ar joje dalyvavo visos Vilniaus krašto lenkiškos ir kai kurios rusiškos mokyklos. Tačiau sostinės savivaldybė nelinkusi pro akis praleisti fakto, kad galbūt kai kurių Vilniaus mokyklų vadovai ragino savo mokinius dalyvauti streike ir vietoj pamokų eiti į mišias prie Aušros vartų.
Vilniaus meras Remigijus Šimašius kiek ironiškai pastebėjo: „politikų reikalas yra politikuoti ir melstis“. „Vaikų reikalas yra gyventi savo gyvenimą, reaguoti į tai, ką sako tėvai ir mokytojai. Mokytojai yra priklausomi nuo mokyklų vadovų. O dėl vadovų mes esame gavę įvairių signalų ir jeigu paaiškės, kad kai kurie vadovai vietoje savo darbo įsivėlė į politinį žaidimą, be abejo, bus atitinkamos priemonės“, – sakė meras.
Į mišias trečiadienį susirinko apie tūkstantis žmonių. Kaip pranešė BNS, Švietimo ir mokslo ministerijos (ŠMM) duomenimis, protesto akcijoje dalyvavo visos Vilniaus rajono (32) ir Šalčininkų rajono (18) mokyklos. Širvintų ir Švenčionių rajonuose, anot ministerijos, protestuojančių mokyklų nebuvo, o Trakų rajone iš 7 mokyklų protestavo keturios, Vilniaus mieste prie akcijos, ŠMM duomenimis, prisijungė taip pat ne visos tautinių mažumų mokyklos. Tarp protestuojančių buvo J.Lelevelio ir S.Konarskio mokyklos, į kurias atėjo tik dalis vaikų. Kitose mokyklose pamokose sėdėjo dauguma vaikų.
Meras vis dėlto linkęs manyti, kad yra kur kas svarbesnių dalykų, nei toliau nagrinėti, kas organizavo streiką. „Tarkim, S.Konarskio mokykla, kuri bandė bylinėtis dėl dar balandį priimtų sprendimų, taip pat ir tos pačios Lenkų rinkimų akcijos balsais, teismai nusprendė, kad ne, jie turi būti vykdomi. Ir staiga rugpjūčio 31 dieną paaiškėjo, kad nuo rytojaus, rugsėjo 1 dienos, mokykla yra visiškai nepasiruošusi įgyvendinti tų sprendimų. Dabar dvi klasės vienuoliktokų ar dvyliktokų blaškosi ir nežino, kur patekti“, – kalbėjo R.Šimašius.
Čia irgi kyla mokyklos vadovų atsakomybės klausimas, įsitikinęs Vilniaus vadovas. Tą esą ketinama išsiaiškinti, bet dvyliktokai galės šiuos mokslo metus užbaigti tose pačiose mokyklos patalpose, jiems blaškytis nereikės.
„Priimtų sprendimų įgyvendinimas turi būti sklandus, kaip ir visose kitose mokyklose. Vaikai neturi tapti Lenkų rinkimų akcijos ir pagal jos dūdelę šokančių vadovų įkaitais“, – įsitikinęs R.Šimašius.
Lietuvos lenkų rinkimų akcijos vadovai tvirtina, kad jie streiko neorganizavo, tai darė Tėvų forumai.