Vilniuje atidaryta paroda „Lvivas sveikina Vilnių. Dailės šedevrai iš Lvivo nacionalinės Boryso Voznyckio dailės galerijos“
Valdovų rūmų muziejuje vasario 15 d. atidaryta paroda „Lvivas sveikina Vilnių. Dailės šedevrai iš Lvivo nacionalinės Boryso Voznyckio dailės galerijos“. Parodoje pristatomi 33 tapybos kūriniai, atkeliavę iš Lvivo nacionalinės Boryso Voznyckio dailės galerijos dviejų pagrindinių padalinių, įsikūrusių Potockių ir Lozinskių rūmuose. Pirmoji ponia Diana Nausėdienė yra šios parodos globėja.
Parodos atidaryme D. Nausėdienė pabrėžė, jog paroda žymi Ukrainos kultūros sklaidos ir bendražmogiškosios humanistinės kultūros pergalės dieną.
„Lietuvoje ir pasaulyje vykstantys kultūriniai renginiai jau beveik metus persmelkti geliančios temos – karo Ukrainoje skausmo. Patirdama žiaurius išmėginimus ir milžiniškus nuostolius ši šalis herojiškai ir nepailstamai kelia kultūros vėliavą virš destrukcijos bei dehumanizavimo pragaro. Šiandien mums ne tik pristatomas Ukrainos nacionalinis identitetas: šiandien mes kartu su Ukraina esame kviečiami akylai saugoti žmonijos istorijos paveldą, unikalias meno tradicijas, humanistinę kultūrą“, – sakė D. Nausėdienė.
Pirmosios ponios žodžiais, paroda pratęsia ilgus dešimtmečius skaičiuojantį Lietuvos, Ukrainos, Lenkijos ir kitų šalių muziejų partnerystės kelią, kuris šiandien papildomas dar vienu prasmingu tarptautiniu bei tarpinstituciniu projektu. Tai kartu yra mūsų šalis siejančios istorinės ir kultūrinės jungties tvarumo bei gyvybingumo įrodymas.
„Blogis, kurio tikslas – palaužti suverenią, orią, savo laisvę ginančią tautą, išniekinti jos istorinę, kultūrinę tapatybę bei sunaikinti per šimtmečius kurtas, kauptas ir saugotas kultūros vertybes, kurios yra neatsiejama ne tik Ukrainos, bet ir visos Europos bei pasaulio, visos žmonijos paveldo dalis, negali nugalėti. Ir nenugalės“, – teigė pirmoji ponia.
D. Nausėdienė padėkojo parodos rengėjams – Lvivo nacionalinei Boryso Voznyckio dailės galerijai, Valdovų rūmų muziejui, šių institucijų vadovams, partneriams ir bendruomenėms – už prasmingai plėtojamą Lietuvos ir Ukrainos kultūrinį bendradarbiavimą bei palinkėjo neblėstančio tikėjimo įkvepiančia ir telkiančia kultūros galia.