Vilniuje prasidėjo dvi dienas truksiantis inovacijų festivalis – atidarytas 10-asis LOGIN 2016
Ketvirtadienį Vilniuje prasidėjo jau 10-asis, jubiliejinis technologijų ir inovacijų festivalis LOGIN 2016, kviečiantis per dvi dienas truksiančią fiestą susipažinti su daugiau nei 150 progresyvių idėjų turinčių vizionierių iš Lietuvos ir užsienio. Iš pat ryto, LOGIN erdvėse dėmesį prikaustė biohakeris iš Švedijos – Hannes Sjoblad, žiniasklaidos atstovams demonstravęs mikroschemos implantacijos galimybes žmogaus kūne (festivalio dalyvių ši demonstracija dar laukia!), o festivalį oficialiai pradėjo charizmatiškasis žmogus-kiborgas Neilas Harbissonas, kurio kaukolėje implantuota antena tiesiog automatiškai traukia smalsuolių žvilgsnius.
„LOGIN yra puiki konferencija, pelnytai užsitarnavusi gerą vardą. Didžiausia Baltijos šalyse technologijų ir inovacijų šventė kasmet suburia vis daugiau dalyvių iš Lietuvos ir užsienio. Vilnius – puiki vieta tokiems susitikimams, nes miestas yra greitas ir atviras naujovėms. Kviečiu visus kurti ir bandyti savo produktus Vilniuje“, – konferencijos atidaryme sakė Vilniaus miesto meras Remigijus Šimašius.
„Turbūt, nesumeluosiu, sakydama, kad šis LOGIN – išskirtinis. Ne tik tuo, kad mini 10 metų jubiliejų – kaip festivaliui, tai išties garbingas amžius. Išskirtinis dar ir tuo, kad renginys jau išaugo iš konferencijos rėmų bei tapo festivaliu, erdve, kur gimsta progresyvios, unikalios idėjos, o šių metų pranešėjai – itin spalvingos, charizmatiškos ir be galo skirtingos, kartais galbūt ir dviprasmiškai vertinamos, asmenybės. Tad labai linkiu visiems festivalio lankytojams atrasti, kurti ir iš festivalio išsinešti tik geriausias mintis, iki kitų metų renginio tapsiančias įgyvendintais projektais“, – sako LOGIN vadovė Ieva Dirvonskaitė.
„Dažnai galvojame, kad inovacijos vyksta kažkur kitur, o ne mūsų kieme. Dėl to daugelis elgiamės kaip sekėjai, o ne kaip lyderiai. Sujungdami idėjas su technologijomis ir turėdami drąsos, galime globaliai sukurti naujus ir pelningus verslo modelius. Todėl antrus metus iš eilės kartu su LOGIN rengiame verslui skirtą konferencijos dalį „Teo Business Summit @ Login”, – sako naujos kartos IT ir telekomunikacijų verslą kartu kuriančių bendrovių „Teo“ ir „Omnitel“ vadovas Kęstutis Šliužas.
Rimantė Ribačiauskaitė, „LOGIN Startup Fair“ organizatorė ir VšĮ „Versli Lietuva“ vyr. projektų vadovė, atkreipia dėmesį į tai, kad šiemet net 20 iš 58 investuotojams ir publikai prisistatančių startuolių, dalyvaujančių „LOGIN Startup Fair“, yra užsienio jaunos įmonės iš Baltarusijos, Latvijos, Estijos, Rusijos ir Ukrainos. „Tai rodo, kad tampame regiono startuolių traukos centru, tramplinu į užsienio rinkas. Kviečiame visus susipažinti ne tik su startuoliais, bet ir tuzinu techninės kūrybos erdvių, paklausyti pranešimų, kuriuos skaitys tokių kompanijų, kaip „Tesla“, „Uber“ ar „IBM“ atstovai. „LOGIN Startup Fair“ zonos lankymas yra atviras ir be LOGIN festivalio bilieto“, – sako R. Ribačiauskaitė.
Pirmąją festivalio dieną lankytojų laukia mėnuleigio kūrėjas, „Audi“ misijos į Mėnulį vadovas Robert Boehme; technologijų ir inovacijų žurnalo „Wired“ redaktorius David Rowan, pasakosiantis apie skaitmenines galimybes prekių ženklams; Rusijos meno ir politinio protesto grupės „Pussy Riot“ narė Nadežda Tolokonnikova, kalbėsianti apie skaitmeninį įgalinimą; „The Coca-Cola Company“ vadovė Lenkijai ir Baltijos šalims Anna Jakubowski, atskleisianti paslaptis, kaip bendrovė derina tradicinę formulę su naujausiomis technologijomis. Popietę festivalio dalyvių laukia ir jau minėtas biohakeris Hannes Sjoblad, pranešimo metu dar kartą demonstruosiantis mikroschemos implantaciją į žmogaus kūną.
Antrąją festivalio dieną progreso gerbėjai galės išvysti dar vieną žmogų-kiborgą – menininkę Moon Ribas, savo alkūnėje turinčią implantuotą sensorinę jungtį, kuri padeda jausti kiekvieną žemės drebėjimą. Taip pat – DNB banko pristatomą futuristą, investuotoją ir verslininką Nicklas Bergman, pasakosiantį apie tai, kaip išgyventi technologines audras; pasaulinio lygio žvaigždžių, tokių kaip Kanye West ar Lauryn Hill, muzikos prodiuserį, „Vinted“ patariamosios valdybos narį ir kviestinis svečią – Che Pope. Ir, žinoma, kontraversiškiausią pranešėją, tiesiogiai teletiltu sujungsiantį Vilnių ir Londoną – „Wikileaks“ įkūrėją Julian Assange, su kuriuo diskutuos žurnalistas Edmundas Jakilaitis. Prieš pat J. Assange tiesioginį ryšį, LOGIN dalyvių dar laukia viena įdomiausių diskusijų apie ribą tarp atsakomybės ir privatumo.
Tai – tik 9 pranešėjai iš visų 150. 10 jubiliejinio LOGIN 2016 festivalio erdvių iš viso vyksta 5 didieji renginiai, o dalyvių laukia 10 sesijų bei daugiau nei 130 pranešimų. Festivalyje veikia ir tokios platformos, kaip „LOGIN Startup Fair“, organizuojama „Verslios Lietuvos“ „Startup Lithuania“ komandos, žaidimų kūrimo bendrovės „Nordcurrent“ rengiama „LOGIN Game Fest“ bei „Teo Business Summit @ LOGIN”, skirta verslo atstovams.
Dvi dienas truksiantį technologijų ir inovacijų festivalį vainikuos lietuviškieji progreso „Oskarai“ – Lietuvos interneto apdovanojimai, gegužės 6 dieną vyksiantys Menų fabrike „Loftas“ LOGOUT vakarėlio metu.