Vilnius ir vėl pastebėtas tarptautiniu mastu: kitąmet čia rinksis Europos chorinės muzikos profesionalai
Novi Sad mieste, Serbijoje, savaitgalį vyko Europos chorų asociacijos Generalinė asamblėja, kurios metu oficialiai paskelbta, kad sekančiai organizacijos Asamblėjai pasirinktas Vilnius. Į mūsų sostinę lygiai už metų suvažiuos svarbiausių Europos chorinės muzikos sąjungų, federacijų ir asociacijų prezidentai bei tarybų nariai, dalyvaujantys Europos chorų asociacijos veikloje.
Europos chorų asociacijai priklauso daugiau kaip 60 organizacijų iš 41 valstybės. Organizacija rūpinasi chorinės muzikos politika, sklaida ir raida Europoje, inicijuoja ir koordinuoja tarptautinius bendradarbiavimo projektus, atstovauja chorinę muziką Europos parlamente. Pagrindiniai asociacijos renginiai, pritraukiantys dainininkus ir chorinės muzikos žvaigždes iš viso pasaulio – festivaliai „Europa Cantat“ ir „Europa Cantat Junior“, vykstantys kas tris metus vis kitame konkursą juos surengti laimėjusiame mieste.
Asamblėjų metu asociacijos nariai ne tik tvirtina praėjusių metų ataskaitas, strateguoja ir diskutuoja apie ateinančių metų planus, bet ir susipažįsta su priimančios šalies chorine kultūra. Vilnius Asamblėjai pasirinktas po šią vasarą mūsų sostinėje sėkmingai įvykusio vaikų chorinės muzikos festivalio „Europa Cantat Junior“, kuriam surengti Lietuva buvo laimėjusi tarptautinį konkursą.
„Tai – dar vienas rimtas žingsnis mūsų šalies chorinės kultūros matomumui pasaulyje, – įspūdžiais dalinosi šių metų Asamblėjoje dalyvavusi Lietuvos nacionalinio kultūros centro Regionų kultūros skyriaus vedėja Ieva Krivickaitė. – Tų žingsnių jau esame žengę nemažai: pirmą kartą istorijoje turime po Lietuvos atstovą Pasaulio chorų taryboje ir dvejose Europos chorų asociacijos tarybose, daug dėmesio ir svečių sulaukėme vasarą vykusiame „Europa Cantat Junior“ festivalyje. Europos chorinės muzikos profesionalai žino, kokia svarbi lietuviams chorinė muzika, bet nepaisant to, konkuruoti su šalimis, turinčiomis žymiai daugiau resursų, mums nelengva. Iš kitos pusės, tikrai turime kuo nustebinti: Asamblėjoje kitąmet kalbėsime ir apie šimtmetį 2024 m. minėsiančią Lietuvos dainų šventę, kuri chorinės muzikos laukui pasaulyje daro didžiulį įspūdį.“
2023 m. Asamblėjos organizavimo darbų imsis Lietuvos nacionalinis kultūros centras ir Lietuvos chorų sąjunga. Šiemet Asamblėjoje dalyvavo 104 chorinės muzikos profesionalai iš 26 šalių, o Lietuvą atstovavo Lietuvos nacionalinio kultūros centro Regionų kultūros vedėja Ieva Krivickaitė, Lietuvos chorų sąjungos tarybos narė Valerija Skapienė, Europos chorų asociacijos tarybos narė Silvija Pročkytė ir Europos chorų asociacijos Jaunimo tarybos narys Augustas Kvedaravičius.