VILNIUS TECH įkurtas naujas fakultetas – Lietuvos jūreivystės akademija
Nuo šiandien Lietuvos aukštoji jūreivystės mokykla (LAJM) tampa Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VILNIUS TECH) vienuoliktuoju fakultetu – Lietuvos jūreivystės akademija (LJA). VILNIUS TECH nuo šiol rengs ne tik oro, žemės, bet ir vandens transporto specialistus, prisidės prie jūrinės ir inžinerinės valstybės plėtros bei stiprins konkurencingumą tarptautinėse rinkose.
„Džiaugiamės, kad į studijų metus žengiame kaip viena VILNIUS TECH komanda, ugdanti naujas oro, žemės ir vandens transporto talentų kartas – ateities kūrėjus. Drauge kursime inovatyvius sprendimus Lietuvai ir pasauliui, stiprinsime inžinerijos, technologijų ir inovacijų lyderystę, būsime aktyvūs tarptautinėje mokslo bendruomenėje. Jungumas – viena strateginių mūsų vertybių, tad papildysime vieni kitus savo išskirtine patirtimi“, – sako VILNIUS TECH rektorius prof. dr. Romualdas Kliukas.
Nuo šiol VILNIUS TECH universitete Vilniuje ir Klaipėdoje studijuoja jau daugiau kaip 9000 ateities kūrėjų.
„Susijungimas yra teigiamas postūmis Lietuvos jūreivystės akademijai toliau vystyti tradicines jūrines programas ir kurti naujas, kurios bus aktualios Lietuvos jūrinės strategijos kūrimui ir garantuos šalies energetinę nepriklausomybę. VILNIUS TECH atėjimas į Klaipėdos regioną jauniems žmonėms suteiks platesnę studijų pasirinkimo ir tęstinumo galimybę ne tik Vilniuje, bet ir Klaipėdoje“, – sako LJA direktorius Vaclav Stankevič.
Po susijungimo LJA bus tęsiamos 4 jūrų inžinerijos ir jūrų technologijų studijų programos – Jūrų laivavedyba, Jūrų transporto logistikos technologijos, Laivų energetinių įrenginių eksploatavimas ir Laivų elektros įrenginių eksploatavimas.
Lietuvai pradėjus statyti jūrinio vėjo jėgainių parką, paklausūs tampa nauji specialistai – jūrinio vėjo jėgainių ir turbinų inžinieriai, o jūrų uosto krovos terminalų veiklai užtikrinti reikalingi inžinieriai, gebantys valdyti sudėtingus inžinerinius ir technologinius krovos procesus.
Reaguojant į verslo poreikius, LJA bus sukurtos ir akredituotos naujos jūrinio vėjo inžinerijos bei uosto ir laivybos inžinerinio valdymo studijų programos. Taip pat bus vykdomos profesionalių specialistų kvalifikacijos tobulinimo programos, o jau vykdomos studijų programos bus papildytos aktualiomis šiai sričiai specializacijomis.
LJA būsimos laidos absolventai gaus jau Vilniaus Gedimino technikos universiteto profesinio bakalauro diplomus ir toliau galės siekti magistro laipsnio VILNIUS TECH arba kituose universitetuose.
Tobulinant studijų ir mokymo infrastruktūrą, numatoma statyti naują Jūrų inžinerijos ir atsinaujinančios energijos kompetencijų centrą, kuriame bus sukurta darbo saugos, dirbant jūroje ir aukštyje, treniruočių bazė su baseinu, tramplinais bei aukštalipių darbo aikštelėmis, įrengtos jūrinio vėjo, saulės ir vandenilio energijos laboratorijos bei viršvandeninių ir povandeninių dronų bandymų poligonas
Reorganizavimui įgyvendinti sukurtas investicijų planas „Aukštos kvalifikacijos vandens transporto sektoriaus specialistų rengimo kokybės, efektyvumo ir tarptautinio konkurencingumo didinimas, reorganizuojant VšĮ Lietuvos aukštąją jūreivystės mokyklą prijungimo prie VšĮ Vilniaus Gedimino technikos universiteto būdu“, kurio įgyvendinimui bus skirta apie 5 mln. eurų iš Ekonomikos gaivinimo ir atsparumo didinimo fondo.
LAJM ir VILNIUS TECH dar 2022 metais įkūrė Transporto ir logistikos mokslo ir studijų klasterį, kurio veikla nukreipta į aukštos kvalifikacijos transporto ir logistikos sektoriaus specialistų rengimą, bendrus transporto inžinerijos mokslinius tyrimus ir regioninės plėtros bei Lietuvos, jūrų valstybės, koncepcijos įgyvendinimą.
Klasterio veiklos rezultatas – naujos gxalimybės aukštųjų mokyklų absolventams studijuoti VILNIUS TECH magistrantūros programose, tarptautiškumo plėtra, mokslinių tyrimų jūrų technologijų kryptyje suintensyvinimas. Jūrų inžinerijos ir jūrų technologijų krypčių studijų programų absolventai gali rinktis Transporto inžinerijos magistrantūros programos Jūrų transporto inžinerijos ir logistikos specializaciją, kurios dalis dalykų yra parengti ir dėstomi LAJM dėstytojų ir mokslininkų, o vadybos ir informatikos krypties absolventams skirta Transporto inžinerinės ekonomikos ir logistikos magistrantūros studijų programa.