Vingio parke vykusiame festivalyje „Jaunas kaip Vilnius“ apsilankė daugiau nei 70 tūkst. žmonių
Minint Vilniaus 700 metų jubiliejų, Šv. Kristoforo dieną, sostinėje nugriaudėjo festivalis „Jaunas kaip Vilnius“, kuriame pasirodė žinomi Lietuvos populiariosios ir klasikinės muzikos atlikėjai bei visame pasaulyje pripažinimo sulaukusios grupės „Bastille“ ir „Clean Bandit“. Renginys sutraukė lankytojus iš visos Lietuvos, o festivalio erdvėje netrūko svečių ir iš užsienio. Renginio organizatoriai skaičiuoja, kad festivalyje dalyvavo daugiau nei 70 tūkst. žmonių.
Festivalis „Jaunas kaip Vilnius“ – išskirtinis, Vilniaus 700 metų jubiliejui paminėti skirtas renginys, šiais metais stebinęs ne tik pasaulinio lygio žvaigždžių pasirodymais, bet ir rekordine lankytojų gausa. Vilniečiai ir miesto svečiai, atvykę į Vingio parką, išvydo ne tik vasaros vakaru gamtoje besimėgaujančius žmones, bet ir įspūdingą sceną. Organizatoriai skaičiuoja, kad renginyje sudalyvavo daugiau nei 70 tūkst. svečių, o vienu metu Vingio parko erdvėje buvo net 51 tūkst. lankytojų. Pasak Vilniaus miesto mero Valdo Benkunsko, toks festivalio populiarumas tik patvirtina, kad vilniečiams su miesto gimtadienio paminėjimu susiję renginiai yra tikra šventė.
„Festivalis „Jaunas kaip Vilnius“ parodė, kad vilniečiai moka ir mėgsta kartu švęsti miestui svarbias datas. Šiuo renginiu įrodėme, jog simbolinė gimtadienio data svarbi įvairioms žmonių kartoms – Lietuvos klasikinės ir populiariosios muzikos žvaigždžių pasirodymai bei pasaulinio garso grupių koncertai subūrė vilniečius į vieną kokybiškai muzikai neabejingą būrį. Tokia vienybė atsispindi ne tik ypatinguose renginiuose, bet ir kasdienybėje. Ir toliau kurkime jauną, savimi pasitikinti miestą, kuriame mums būtų patogu ir gera gyventi“, – sako Vilniaus miesto meras V. Benkunskas.
Skaičiuojama, kad festivalyje apsilankė net 49 tūkst. vilniečių, daugiau nei 5 tūkst. Vilniaus rajono gyventojų ir apie 2 tūkst. Kauno gyventojų. Renginyje sudalyvavo žmonės iš beveik visų Lietuvos savivaldybių ir ne tik – festivalyje netrūko svečių iš svetur. Į renginį atvyko daugiau nei 3 tūkst. užsieniečių iš kaimyninių šalių ir pusaštunto šimto Lietuvoje gyvenančių ukrainiečių. Anot Vilniaus miesto turizmo ir verslo plėtros agentūros „Go Vilnius“ vadovės Ingos Romanovskienės, tokie renginiai padeda Vilniui populiarinti savo vardą ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje.
„Antrus metus iš eilės organizuojamas festivalis šiais metais į Vingio parką sutraukė rekordinį skaičių sostinės gyventojų ir svečių. Matome, kad tokie renginiai miestui yra be galo reikalingi ir aktualūs – jie padeda pritraukti ne tik miestiečių, bet ir užsieniečių dėmesio, tai tampa paskata aplankyti mūsų miestą. Sieksime, kad ir toliau Vilniaus gimtadienis būtų minimas du kartus per metus – miesto gimtadienio dieną, sausio 25-ąją, kai Vilnius buvo pirmą kartą paminėtas rašytiniuose šaltiniuose ir liepos 25-ąją, kai minima šv. Kristoforo diena, per kurią lepina malonūs vasariški orai, suteikiantys progą džiaugtis renginiais lauke. Šis gimtadienio paminėjimas tampa gražia tradicija, kuri nenutrūks ir ateityje“, – pažymi I. Romanovskienė.
Nors renginys vyko darbo dieną, festivalio lankytojai nesiskirstė iki pat jo pabaigos. Fiksuota, kad prieš prasidedant užsienio atlikėjų programai apie penktadalis žmonių iškeliavo iš Vingio parko, tačiau beveik tiek pat susirinko naujų lankytojų. Daugiausia lankytojų festivalis sulaukė tarp 21 ir 21:30 val., kai žiūrovų skaičius viršijo 50 tūkst. žmonių. Renginio dalyviai Vingio parko erdvėje mėgavosi koncertais, pramogomis, maisto zonoje ruošiamais užkandžiais ir kitomis veiklomis. Pasak I. Romanovskienės, toks žmonių įsitraukimas parodo, kad net ir darbo dieną galima sukurti šventę visam miestui.
„Visoje Europoje gausu festivalių ar miestų švenčių, kurios vyksta nemokamai įvairiais metų laikais. Renginiuose pasirodo žinomi šalių atlikėjai, įvairios užsienio žvaigždės ar rengiami išskirtiniai menininkų pasirodymai. Tokie festivaliai į valstybes ir miestus pritraukia begalę užsienio turistų, siekiančių pažinti šalies kultūrą, gyventojus ir jų mėgstamas meno šakas. Manau, kad Vilniuje šiuo metu žengiame panašiu keliu, o Šv. Kristoforo diena tampa vis labiau žinoma kiekvienam vilniečiui. Laikydamiesi šios krypties ir toliau garsinsime pasaulyje Vilniui reikšmingas progas, per kurias turime galimybę parodyti, kaip didžiuojamės savo miestu“, – apie tradicijų formavimąsi pasakoja „Go Vilnius“ vadovė I. Romanovskienė. Anot jos, labai norėjosi, kad šis festivalis būtų skirtas visiems ir vienytų skirtingo amžiaus lankytojus, skirtingų muzikos skonių klausytojus ir mėgstančius skirtingas veiklas. „Švenčiant amžinai jauno Vilniaus jubiliejų, mums visiems pavyko įrodyti, kad jaunystė nėra tik amžius“, – sako „Go Vilnius“ vadovė.
Vilnius pripažintas viena žaliausių sostinių Europoje, todėl „Jaunas kaip Vilnius“ festivalio organizatoriai antrus metus siekia, kad šis renginys, skirtas sostinės jubiliejui, būtų draugiškas aplinkai ir festivalio lankytojams. Jo metu buvo rūšiuojamos atliekos, kurios vėliau atiduotos perdirbimui, buvo skatinama ekologiška ir tvari maisto produktų ir gėrimų prekyba, mažinamas plastiko vartojimas. Festivalis buvo draugiškas šeimoms su vaikais ir gyvūnais, senjorams ir žmonėms su judėjimo negalia buvo specialiai sukurtos patogios zonos, Vingio parke kursavo autobusas, kuris vežiojo iki renginio pagrindinės vietos šeimas su vaikais, senjorus ir judėjimo negalia turinčius lankytojus.