Virtuvė sodo namelyje: jaukus funkcionalumas

Dienos eina šiltyn, tad ir noras ištrūkti į gamtą vis stipresnis. Turintiems vasaros namelius vėl kirba mintis, kaip antruosius namus paversti jaukesne vieta. Kodėl gi nepradėjus nuo virtuvės? Čia įprasta skubiai sudėti daiktus – juk viskas „laikinai”. Vis dėlto, tai neretai apkartina pagrindinius viešnagės malonumus. Taigi, kaip nebrangiai kurti stilingą ir funkcionalią erdvę?
Prieinamos idėjos: kodėl verta?
Natūralu, kad tai daugeliui antrieji namai, tad investicijų pirmenybė teikiama pagrindinei gyvenamajai vietai. Tačiau, geriau pasidomėjus, yra realių pavyzdžių, kai prekiaujantieji internetu siūlo ieškomą kokybės ir nedidelės kainos santykį. Būtent tokie virtuvės baldai padeda:
- įgyvendinti svarbiausias interjero dizainerių pabrėžiamas sąlygas – funkcionalumą, kokybę,
- sukurti visavertę poilsio aplinką, kur daiktai nesukelia nemalonaus „triukšmo“.
Interjero specialistai skatina įvertinti realius poreikius – ne visuomet reikia viską keisti kardinaliai, kartais užtenka minimalaus pokyčio, kuris sukuria didelį skirtumą.
Virtuvės komplekto įrengimas ar atnaujinimas
Vasaros rezidencijos interjeras turi savų pliusų, vienas jų – jaukios „bohemiškos“ netvarkos kūrimas. Čia visai nereikia prabangių paviršių ar preciziško derinimo, užteks palaikomos tvarkos ir kūrybiška laisve alsuojančios atostogų nuotaikos. Galite perdažyti senas virtuvės spinteles vintažine balta spalva, o prie šios nebrangiai priderinti kelis šviesios medžio plokštės gaminius.
Svarbiausias klausimas ekspertų akimis – realus sandėliavimo poreikio įvertinimas. Pagrindinis tikslas tas, jog kiekvienas objektas turėtų savo vietą ir kaskart atvykus nebūtų nemalonios „laikinos“ netvarkos. Renkantis komplektą, rekomenduojama iškart pasirūpinti funkcionaliomis vietos skirstymo detalėmis: krepšiais, dėžėmis, lentynomis.
Stalviršio keitimas
Viena pagrindinių gamybos veiksmo zonų – stalviršis. Šis neretai būna ta detalė, kuri nusidėvi pirma, sukurdama nemalonų maisto ruošos pojūtį. Prie ko tai priveda? Tai skatina įrenginius bei indus laikyti ir gamybos procesus perkelti ant stalo, kitų paviršių viduje ar lauke. Kai viskas užpildoma pavieniais daiktais, itin sunku įvesti kasdienę tvarką.
Tačiau viską galima pakeisti ir procesą paversti maloniu, juk tam ir išvykstama – pailsėti, nurimti. Kuriantieji namų interjerus pastebi, jog dažnas nesiryžta pokyčiams, mat įsivaizduoja, kad viską reikia keisti iškart. Patarimas: perdažykite spinteles šilta spalva, pasirūpinkite tik nauju, nebrangiu stalviršiu. Patogumo ir bendro vaizdo skirtumas bus akivaizdus.
Valgymo zonos įrengimas
Dar viena klaida, kurią pastebi ekspertai – valgymo zonos viduje nebuvimas. Natūralu, stengiamasi kuo daugiau laiko praleisti gryname ore, o kas, jei sąlygos prastos? Tuomet nelieka bendro valgymo ritualo, visi pasiskirsto skirtingose namelio zonose. Patarimas: pasirūpinkite bent nedideliu staliuku ir kėdžių komplektu, galbūt net nedideliu baro stalu. „Valgomojo“ zoną atskirkite dideliu blukintu kilimu, taip erdvė neatrodys be plano.
Visiems žinoma, kad malonus poilsis nereikalauja prabangos, tačiau lygiai taip pat vasaros namelio virtuvėje – jauki „bohemiška“ tvarka nereikalauja didelių investicijų, tik noro. Pasiruošę mėgautis ne tik gamta, bet ir kiekvienu gaivališkos maisto puotos procesu?