Visagino kultūros centro „Gimtosios mokyklos“ baltarusių būrelis atšventė savo 25 metų jubiliejų
2015 m. lapkričio pabaigoje Visagino kultūros centro „Gimtosios mokyklos“ baltarusių būrelis šventė savo 25 metų jubiliejų. Nuo 1990 metų būrelio dalyviai mokosi gimtosios kalbos ir literatūros, istorijos ir geografijos, etnokultūros, dainuoja dainas gimtąja kalba. Daugiau negu 60 baltarusių būrelio abiturientų mokosi Baltarusijos aukštosiose mokyklose ir grįžę sėkmingai dirba gimtajame mieste – Visagine. Mokiniai stebina savo pasirodymais koncertuose, įvairiuose renginiuose, dalyvauja Baltarusių kultūros dienose, „Gimtosios mokyklos“ būrelio šventėse, Lietuvos tautinių mažumų sekmadieninių mokyklų festivaliuose, kalėdiniuose susitikimuose. Visus 25 metus būreliui vadovauja Tatjana Chlus.
Globalizacijos procesai, sparti mokslo ir technologijų plėtra kelia iššūkius šeimai, mokyklai, valstybei ir verčia ieškoti būdų, kaip išlaikyti ir kūrybiškai plėtoti tautinį tapatumą. Labai svarbu, kad jaunoji karta ugdytų pagarbą tautos istorijai, atvirumą kitoms kultūroms, pagarbą tėvams, gimtajai kalbai, tautinėms vertybėms, šaliai, kurioje gyvename.
Baltarusių būrelio 25 metų jubiliejui buvo skirtas renginių ciklas: baltarusių kultūros vaikų festivalis „Mano motulės dainos“ ir projektas „Mykolo Kleopo Oginskio gyvenimas ir muzika“, kuris buvo finansuojamas Tautinių mažumų departamento prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės. Renginiai sujungė baltarusių bendruomenę, Visagino kultūros centro „Gimtosios mokyklos“ būrelių ir folkloro ansamblių dalyvius.
Projekto „Mykolo Kleopo Oginskio gyvenimas ir muzika“ tikslas: pagarbos savo tautos paveldui formavimas, remiantis etninės šalies istorijos ir kultūros bendradarbiavimu. Visagino baltarusių bendruomenės vaikai ir jaunimas susipažino su įspūdinga asmenybe Mykolu Kleopu Oginskiu. Pagal projektą šeštadieninės mokyklos mokiniai išnagrinėjo informaciją apie visame pasaulyje žinomo žmogaus kilmę, daug sužinojo apie jį, kaip apie kompozitorių, diplomatą, Žečpospolitos politinį veikėją. Buvo organizuoti piešinių konkursas ir medžio raižinių kūrybinės dirbtuvės „Mykolo Kleopo Oginskio gyvenimas ir muzika“. Projektą baigė kelione į Mykolo Kleopo Oginskio dvarą Plungėje.