Visagino savivaldybėje įvyko susitikimas su Berlyno (Vokietija) fizikos mokslininkais
Vasario 24 d. Visagino savivaldybės administracijoje įvyko vietos valdžios atstovų susitikimas su Berlyno (Vokietija) fizikos mokslininkais iš Kietojo kūno branduolinės fizikos instituto (angl. Institute for Solid-State Nuclear Physics) Dipl.-Phys. Jan-Christian Lewitz ir Dr. Gotz Ruprecht, branduolinės energetikos specialistu, dirbančiu su IV kartos (GenIV) reaktorių išradimais.
Susitikime dalyvavo Visagino savivaldybės mero pavaduotoja Tamara Gaivoronskaja, administracijos direktorius Sergej Mickevič, direktoriaus pavaduotojas Sigitas Šiupšinskas, Strateginio planavimo ir investicijų valdymo skyriaus vedėja Viktorija Abaravičienė.
Savivaldybės vadovai pristatė savivaldybės vystymo viziją, kalbėjo apie pastangas suaktyvinti verslo, mokslo ir vietos valdžios sinerginę veiklą, diversifikuojant Visagino savivaldybės vietos ekonomiką. Būdami energetikos miestu, siekiame juo išlikti ir išnaudoti turimą potencialą.
Svečiai iš Vokietijos pristatė savo mokslinę-tiriamąją veiklą ir vykdomus projektus branduolinės fizikos srityje. Buvo kalbėta apie mokslo tyrinėjamas galimybes panaudoti branduolinės jėgainės atidirbtą kurą mažųjų reaktorių (Dual-Fluid-Reactor) veiklai. Dr. Gotz Ruprecht papasakojo kokie šios krypties moksliniai tyrimai vykdomi šiuo metu Vokietijoje, kokioje jie yra stadijoje. Mokslo atstovai akcentavo, kad Europoje yra aktyviai analizuojamos tokių reaktorių perspektyvos.
Susitikimo metu kalbėta apie galimybes mokslinę-tiriamąją veiklą vykdyti Visagine (mieste arba Smart Parko platformoje), apie tarptautinę partnerystę įgyvendinant Berlyno Branduolinės fizikos instituto parengtą projektą programai Horizont 2020. Institutas kuria naujojo tipo reaktorių, priklausantį 4-jai reaktorių kartai (GenIV), kuris galėtų naudoti esamų reaktorių, tame tarpe ir Ignalinos AE, panaudotą branduolinį kurą. Vokietijos mokslininkai domisi bendradarbiavimo su Lietuva ir Visagino miestu galimybėmis. Nors iki veikiančio reaktoriaus dar toli, Visaginas galėtų tapti moksline bei technologine baze atskiroms technologijoms ir procesams sukurti ir išbandyti. Šalys susitarė dėl tolimesnių bendradarbiavimo žingsnių.