Visoje Lietuvoje vykdoma DUOday diena atkeliavo ir į ŠRATC biurą
Socialinės įdarbinimo agentūros „SOPA“ organizuojamas žmonių su negalia įsitraukimas į darbo rinką – DUOday – tai diena, kai įmonės bei organizacijos atveria duris žmonėms su negalia.
Tokiu būdu žmonės, turintys mažiau galimybių darbo rinkoje, yra įtraukiami į skirtingų sričių darbus ir gali išbandyti save atliekant įvairias užduotis bei pasijausti kolektyvo dalimi visą ar dalį darbo dienos.
Žmogui su ribotomis darbo galimybėmis yra paskiriamas įmonės darbuotojas, su kuriuo jis praleidžia darbo dieną ir taip sudaromas duetas – DUO.
ŠRATC kolektyvas džiaugiasi, kad vienai darbo dienai į savo gretas galėjo priimti net du naujus darbuotojus – Eugenijų ir Raimondą. Naujiesiems kolegoms buvo aprodytos įstaigos biuro patalpos ir darbo vietos, supažindinta su darbo specifika skirtingose tarnybose ir suteikta galimybė iš arčiau susipažinti su įstaigos veikla.
Raimondai buvo paskirti administracinio pobūdžio darbai su duomenų baze, be to ji galėjo iš arti susipažinti, kaip vykdomas gyventojų konsultavimas telefonu įvairiais vietinės rinkliavos už komunalinių atliekų surinkimą ir tvarkymą administravimo ir paslaugų kontrolės kokybės klausimais. Paklausus, kokie pirmi įspūdžiai atliekant tokio pobūdžio darbus, ji prisipažino, kad labai geri. „Įsivaizduoju save tokioje darbo pozicijoje, bet reiktų laiko perprasti darbo specifiką ir suprasti, kaip viskas veikia. Labiausiai patiko aplinka, jauki atmosfera ir draugiškas kolektyvas. Šiame darbe daug daugiaveikos, bet viską perpratus, čia dirbti patiktų“, – sakė Raimonda.
Raimondos mentorė, rinkliavos administravimo ir paslaugų kontrolės tarnybos vadybininkė Monika Šarnienė, džiaugėsi nauja kolege ir DUOday projektu, pabrėždama, kad tai – puiki iniciatyva, padedanti žmogui atrasti save, o darbdaviui pažinti darbuotoją. „Iš pradžių labai jaudinausi, nes nežinojau, koks žmogus ateis ir ko tikėtis, bet stengiausi sudėlioti laiką taip, kad žmogui būtų įdomu ir jis galėtų pajausti darbinę atmosferą ir geriau suprastų, ką reiškia dirbti pas mus, nors ir vienai dienai. Stengiausi atskleisti kuo daugiau informacijos apie mūsų įstaigos veiklas, kad žmogus susipažintų ne tik su ta veikla kurioje dirbu aš, bet ir suprastų pačią atliekų tvarkymo sistemą. Raimonda pasirodė esanti bendraujanti, norinti ir galinti dirbti. Labai linkiu atrasti tinkamą įmonę, kurioje ji galėtų save realizuoti. Įmonė, priėmusi Raimondą, turėtų lojalų darbuotoją, į savo darbą įdedantį visą širdį“, – sakė Monika.
Kitas naujas darbuotojas vienai darbo dienai – Eugenijus – kartu su „Daiktų kiemas“ veiklos priežiūros ir organizavimo vyr. specialiste Jurgita Udriene apsilankė daiktų dalijimosi stotelėse „Daiktų kiemas“ ir turėjo progą iš arčiau susipažinti su šio darbo specifika. „Daiktų kiemas“ dalijimosi daiktais stotelės įrengtos didelių gabaritų atliekų surinkimo aikštelėse. Eugenijų nustebino, kad aikštelėse yra labai tvarkinga ir stovi daug konteinerių, skirtų skirtingoms atliekų rūšims. Be to, jis nežinojo, kad „Daiktų kieme“ galima rasti ir nemokamai pasiimti geros būklės panaudotų daiktų, kuriuos čia atneša ir palieka patys žmonės. „Nežinojau, kad yra „Daiktų kiemas“. Labai nustebino, kad ten galima rasti tiek daug gerų daiktų, kuriems, pavyzdžiui, trūksta tik kokio mygtuko, kurį nesunkiai atradus galima prisitvirtinti pačiam. Tokios stotelės yra išeitis žmonėms, nukentėjusiems po gaisrų, nes čia jie gali rasti gerų baldų ir kitų reikalingų ar lengvai suremontuojamų daiktų. Darbas aikštelėje paliko gerą įspūdį, nes patiko ir bendravimas su aikštelių lankytojais, be to sužinojau naujų dalykų apie atliekų rūšiavimą. Labai patiko, tik bijau darbo su dokumentais ir kompiuteriais“, – atviravo Eugenijus.
ŠRATC įstaigos darbuotojai ir DUOday programoje dalyvaujantys Eugenijus ir Raimonda apsikeitė atminimo dovanėlėmis, kurios bus priminimu apie šią gražią pažintį ir patirtį.
„Džiaugiuosi šiuo projektu ir jo atveriamomis galimybėmis, padedančiomis vieniems kitus geriau suprasti bei sudarančiomis žmonėms sąlygas susipažinti su skirtingomis veiklos sritimis ir ateityje geriau save realizuoti“, – apie DUOday projektą atsiliepė ŠRATC direktorius Žilvinas Šilgalis.