Vokietijos Bergiš Gladbacho miesto taryba siekia glaudesnių ryšių su Marijampole

Marijampolėje birželio 17–20 dienomis viešėjo Vokietijos Federacijos Bergiš Gladbacho (Bergisch Gladbach) miesto oficiali delegacija. Nuo 1989 m., kai buvo pasirašyta miestų bendradarbiavimo sutartis, partnerius siejo tai glaudesni, tai šaltesni santykiai. Po pastarųjų vietos savivaldos rinkimų Bergiš Gladbacho miesto taryboje sudaryta iš 16-kos narių darbo grupė „Marijampolė“, kuriai vadovauja ponas Rolfas Dyteris Šachtas (Rolf-Dieter Schacht). Grupės tikslas – suaktyvinti ryšius tarp miestų įstaigų, organizacijų, pavienių piliečių, skatinti ir įgyvendinti studentų mainus ir kt. Šįkart Marijampolę atlankęs pats p. R. D. Šachtas su ponia Ingrinda Koshofer (Ingrid Koshofer), buvusia ilgamete jų miesto vicemere, dabar tarybos nare, jau pasiūlė konkrečių bendradarbiavimo formų ir galimybių.
Svečiai susitiko su Marijampolės savivaldybės meru Vidmantu Braziu, mero pavaduotoju Povilu Isoda, administracijos direktoriumi Sigitu Valančiumi ir išsakė vizito tikslą bei ateities planus. Apsilankę Marijampolės apskrities moters veiklos centro įsteigtame krizių centre ir susitikę su jo vadove Adolfina Blauzdžiūniene vokiečiai sutarė gabenti marijampoliečių moterų rankdarbius (kepures, riešines ir kt.) į Vokietiją ir parduoti kaip puikaus baltiškojo stiliaus dirbinius, o visus gautus pinigus atiduoti rankdarbių autorėms. Bergiš Gladbacho atstovai aplankė ir Marijampolės kolegiją, Rygiškių Jono gimnaziją. Jie skatina Marijampolės jaunimą mokytis vokiečių kalbos, kadangi turi galimybių pakviesti studijuoti į savo miestą. Apmokėti už studijas numatę iš ERASMUS programos bei turi privačių rėmėjų. Šiemet pusmečiui studijuoti Bergiš Gladbacho privačioje kolegijoje išvyks Marijampolės kolegijos studentė Laura Glaveckaitė. Viešėdami Rygiškių Jono gimnazijoje, su kuria Bergiš Gladbacho Alberto Didžiojo gimnaziją (Albertus Magnus Gymnasium) sieja 25-erių metų draugystė, svečiai kritikavo tendenciją, kad lietuviai studentai veržiasi į aukštąsias universitetines mokyklas. Jų įsitikinimu ir kaip rodo vokiečių patirtis, rinkoje įsitvirtinti geriau sekasi kolegijas ir vėliau išlyginamąsias studijas baigusiems jaunuoliams, nes jie turi daugiau praktinių įgūdžių. Svečiai prašė pabrėžti Marijampolės jaunimui, kaip svarbu mokytis užsienio kalbų, o šiuo atveju vokiečių. Ateityje sudarytų galimybes dviem studentams kasmet studijuoti Vokietijoje, padengiant visas išlaidas, išskyrus kelionės. „Turime stiprinti Europą, kad mūsų jaunimas galėtų laisvai rinktis ir įsitvirtinti, kur nori“, – sakė R. D. Šachtas.
Bergiš Gladbacho atstovai lankėsi Lietuvos ir Vokietijos UAB „Stevila“. Susipažinę su įmone pasidžiaugė puikia bendrovės veikla ir rezultatais pelnusiais svarių įvertinimų ne tik Marijampolėje, bet ir užsienyje. Svečiai domėjosi, kaip galėtų padėti perspektyviai bendradarbiaujančiai su Vokietija įmonei stiprinant administracinio ir gamybinio personalo kvalifikaciją ar sprendžiant kitus su įmonės gamyba susijusiais klausimus.
Bendradarbiauti numatoma ir sporto bei kultūros srityse. Jau kitąmet planuojama čia, Marijampolėje, surengti krepšinio turnyrą, o 2017-aisiais toks turnyras įvyktų Vokietijoje. Svečiai apsilankė sporto centre „Sūduva“, Žaidimų sporto mokykloje ir buvo sužavėti sporto šakų gausa bei pačia ugdymo sistema. Jų teigimu, Vokietijoje ankstyvas sporto šakų kultivavimas labai suprastėjęs.
Marijampolės partneriai užsuko ir į Sasnavą pasimatyti su Sasnavos parapijos klebonu, Vilkaviškio vyskupijos CARITAS direktoriumi kun. Arvydu Liepa. Caritas organizaciją su Bergiš Gladbacho mieste įsikūrusiu Pagalbos komitetu sieja keliolikos metų draugystė. Sasnavos parapijos namuose planuojama apgyvendinti kitais metais atvyksiančius krepšininkus.
Ketinama atnaujinti miestų chorų mainus. Šį kartą viešėję Bergiš Gladbacho tarybos nariai turėjo progą pabuvoti Č. Sasnausko choro koncerte. Namo į Vokietiją jie išsivežė šio choro kompaktinę plokštelę ir daugybę minčių, kaip priartinti miestus, išplėsti bendravimą tarp privačių žmonių, nes gyvename toje pačioje Europoje.