Vyko Ignalinos rajono savivaldybės tarybos posėdis
Spalio 20 dieną vykusiame Ignalinos rajono savivaldybės tarybos posėdyje priimta 16 sprendimų, išklausytos dvi informacijos. Patikslintas 2016 metų biudžetas. Priimtas sprendimas dėl 2017 metų viešųjų darbų sąrašo ir programos patvirtinimo bei sprendimai, susiję su turto perėmimo ir perdavimo klausimais ir kt.
Verslo liudijimai
Kaip ir pernai metais nustatyti fiksuoto pajamų mokesčio dydžiai, taikomi įsigyjant verslo liudijimus 2017 metais vykdomai veiklai, taip pat nustatytos lengvatos atskiroms asmenų grupėms nuo 50 iki 80 proc. Buvo pastebėta, kad nereikėtų skatinti žmonių dirbti su verslo liudijimu, nes toks darbas neįskaičiuojamas į darbo stažą, nėra jokių socialinių garantijų. Ši verslo rūšis nėra kontroliuojama. Verslo liudijimai dažnai imami kelioms dienoms, o dirbama nuolat.
Pratęsta bendradarbiavimo sutartis
Atsižvelgiant į Zarasų savivaldybės mero raštą, pritarta Ignalinos rajono savivaldybės ir Zarasų rajono savivaldybės 2014 m. balandžio 7 d. bendradarbiavimo sutarties „Dėl visuomenės sveikatos priežiūros organizavimo ir vykdymo Zarasų rajono savivaldybėje“ pratęsimui šalių susitarimu iki 2017 m. gruodžio 31 d.
Švietimo projektas
Pritarta, kad Ignalinos rajono savivaldybės administracija partnerio teisėmis dalyvautų projekte „Mokyklų aprūpinimas gamtos ir technologinių mokslų priemonėmis“. Planuojama, kad Ignalinos rajono savivaldybėje į projekto mokyklų sąrašą bus įtrauktos Ignalinos Česlovo Kudabos progimnazija, Ignalinos r. Didžiasalio „Ryto“ gimnazija ir Ignalinos r. Vidiškių gimnazija. Projekte dalyvausiančias mokyklas planuojama aprūpinti mokymo priemonėmis ir įranga, skirtomis gamtamokslinių ir technologinių dalykų mokymui.
Kalbėta apie sanatorijos Ignalinoje perspektyvas
2016 m. spalio 10 d. vykusiame VšĮ Ignalinos sveikatinimo centro dalininkų susirinkime buvo nuspręsta pakviesti Ignalinos rajono savivaldybę tapti šios įstaigos dalininke ir pasiūlyti dalininko įnašą – 100 Eur. Taryba pritarė tokiam sprendimui ir balsavo už tai, kad savivaldybė būtų Ignalinos sveikatinimo centro dalininke ir galėtų kontroliuoti jo veiklą.
Posėdyje dalyvavo minėtos įstaigos direktorius Leonas Kačinskas. Jis atsakė į Tarybos narių klausimus apie sanatorijos statybas Ignalinoje ir sakė esąs nusiteikęs dirbti. Direktorius patikino, kad įstaigos veiklos tikslas ir yra sanatorijos kūrimas. Visi projektiniai darbai jau baigti, nuosavų lėšų resursai sutvarkyti, o šiuo metu laukiama šaukimo ES paramai gauti. Tarybos sprendimas būtent ir reikalingas šiam tikslui. Direktoriaus teigimu, viso projekto vertė – 5 mln. eurų. Būsimoje sanatorijoje planuojama įsteigti apie 70 darbo vietų.
Turizmo informacijos projektas
Pritarti projektui „Rytų Aukštaitijos miestai ir miesteliai – informavimo apie lankytinas vietas stiprinimas ženklinimo priemonėmis“, kurio pareiškėja yra Utenos rajono savivaldybės administracija. Projekto partneriai prie projekto finansavimo prisidės ne mažiau nei 15 procentų visų tinkamų finansuoti projekto išlaidų. Projekto tikslas – išplėsti turizmo informacinę infrastruktūrą Utenos regione ir padidinti turistų ir lankytojų informuotumą apie regioniniuose maršrutuose „Rytų Aukštaitijos miestai ir miesteliai“ esančias lankytinas vietas. Planuojama pagaminti ir gyvenamosiose teritorijose (miestuose, seniūnijų centruose, kituose turizmo požiūriu reikšminguose miesteliuose) pastatyti vienodo dizaino informacinius lauko stendus. Planuojamas stendų skaičius – 86 vnt. regione, iš jų Ignalinos rajono savivaldybėje – 15 vnt.
Pritarta Ignalinos rajono priešgaisrinės tarnybos viršininko ataskaitai
Ignalinos rajono priešgaisrinės tarnybos viršininkas Mirekas Polita pateikė 2015 veiklos ataskaitą, apžvelgė statistinius duomenis, aptarė atliktus remontus darbus, įsigytas technines priemones, kalbėjo apie problemas. Kaip minėta, rajono priešgaisrinės tarnybos struktūrą sudaro administracija ir 6 padaliniai (Dūkšto, Linkmenų, Naujojo Daugėliškio, Didžiasalio, Meikštų, Mielagėnų ugniagesių komandos), dirba 54 darbuotojai. Priešgaisrinės tarnybos komandų veikla yra valstybinė (perduota savivaldybėms) funkcija, finansuojama iš valstybės biudžeto. Deja, kaip sakė vadovas, daug metų tam nėra skiriamas tinkamas finansavimas. Rajono savivaldybei paliekama spręsti ugniagesių komandų aprūpinimo, pastatų remonto klausimus, gaisrų gesinimo įrangos ir darbo apsaugos priemonių atnaujinimo problemas. Susikaupė didelis lėšų poreikis ugniagesių veiklai vykdyti.
Aktualiausia ir didžiausia minėta problema – pasenę gaisriniai automobiliai, jie dažnai genda, atsarginės dalys yra brangios ir jų sunku gauti, todėl daug laiko tenka skirti automobilių detalių paieškai, automobilių remontui. 2014 m. priėmus Priešgaisrinės saugos įstatymo nuostatas, susijusias su savanorių ugniagesių veiklos organizavimu, kurios įsigaliojo nuo 2016 m., kyla problemų, susijusių su darbuotojų skaičiaus mažinimu, kartu užtikrinant 2-iejų darbuotojų atvykimą į įvykio vietą. Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas parengė savanorių ugniagesių priėmimo, fizinio parengtumo, apmokėjimo, sveikatos patikrinimo aprašus. Visą su savanoriais ugniagesiais susijusią veiklą pavesta vykdyti savivaldybių priešgaisrinėms tarnyboms.
Informacija apie Nacionalinės žemės tarnybos veiklą
Nacionalinės žemės tarnybos Ignalinos ir Visagino skyriaus vadovas Arvydas Bagdonas pristatė skyriaus, kuriame dirba 17 darbuotojų, veiklą, žemės reformos įgyvendinimą rajone. Kaip žinia, pagal Vyriausybės programą reforma turėjo būti baigta šių metų trečiąjį ketvirtį. Šiuo metu mūsų rajone, kaip minėta, neatkurta nuosavybė 413-kai piliečių. Iš jų 266 žmonės patys stabdo procesą, kadangi arba nepristato reikalingų dokumentų, arba nepasirenka sklypų. Neskaičiuojant šių atvejų, nuosavybė atkurta maždaug 99 proc. Pastebėta, kad Lietuvoje nėra nė vieno skyriaus, kuris nuosavybę būtų atkūręs 100 proc. Skyrius taip pat atlieka valstybinės žemės naudojimo kontrolę. Ignalinos rajono savivaldybės teritorijoje 13 tūkst. ha valstybinės žemės, 4,5 tūkst. ha dirbamos žemės.
„Išties reforma užsitęsusi ir žmonių pasipiktinimas dažnai suprantamas. Gal visgi greitai jau sulauksime tos šventinės dienos…“,- dėkodamas vadovui už pateiktą informaciją sakė meras H. Šiaudinis.
Pristatyti pokyčiai policijoje
Utenos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Ignalinos policijos komisariato viršininkas Dainius Šidlauskas Tarybai pristatė policijos pertvarką. Reformos esmė – padaliniuose jungiami viešosios ir kriminalinės policijos skyriai, plečiamas darbuotojų profilis, kad pareigūnas atliktų daugiau funkcijų, iš kabinetų jie dažniau išeitų į gatves, daugiau vykdytų prevencinį darbą ir būtų pasirengę reaguoti į įvykius.
Naujasis modelis Lietuvoje turi pradėti veikti nuo 2017 m. sausio. Įgyvendinus pokyčius, Ignalinos rajono policijos komisariate vietoj 15 reaguoti pasirengusių reaguoti į įvykius pareigūnų būtų 30, vietoj dviejų ekipažų dirbtų 6. Kaip minėjo viršininkas, policijos komisariato darbuotojų amžiaus vidurkis yra 35 metai, taigi kolektyvas jaunas.
„Ta mintis, kad daugiau pareigūnų dirbtų arčiau žmonių, yra tikrai gera. Priimtus sprendimus reikia vykdyti. Visuomenė lauks gerų žinių“,- linkėdamas policijos pareigūnams geros tarnybos ir dėkodamas viršininkui už informaciją sakė savivaldybės meras Henrikas Šiaudinis.