Vyriausybėje pristatyti šimtmečio minėjimo programos rezultatai
Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio minėjimo programos įgyvendinimo koordinavimo komisija, vadovaujama Ministro Pirmininko Sauliaus Skvernelio, susirinko į posėdį, kuriame pristatė šimtmečio minėjimo programos rezultatus.
Pagrindinis dėmesys skirtas 2018 m. Vasario 16-osios programai, pasirengimui Dainų šventei „Vardan tos…“ bei kitiems šimtmečio renginiams Lietuvoje ir užsienyje.
„Smagu, kad kaip ir siekėme, Valstybės atkūrimo šimtmetis tampa visų žmonių švente, matome labai daug prasmingų projektų visoje Lietuvoje, o svarbiausia – kad jų netrūksta ir regionuose. Ir toliau sieksime, kad į šimtmečio minėjimą įsitrauktų kuo daugiau žmonių tiek Lietuvoje, tiek ir už jos ribų“, – sakė Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis, pradėdamas komisijos posėdį.
2018 metų Vasario 16-ąją visuomenė bus kviečiama iškelti vėliavas, pasveikinti vieni kitus su atkurtos Lietuvos gimtadieniu, prisijungti prie valstybingumo maršrutų, pažįstant šimtmečio istoriją ir herojus. Popiet, 12.30 val., visoje Lietuvoje vienu metu suskambs 100 varpų dūžių, suvienysiančių ir pakviesiančių švęsti drauge. Vyks specialūs šventiniai koncertai Operos ir baleto teatre bei Katedros aikštėje Vilniuje. Kampanija „Ačiū“ kvies visus padėkoti svarbiems ir ypatingiems žmonėms. Šiuos sveikinimus matys visi, susirinkę Vilniaus katedros aikštėje, ten atsirasiančio interaktyvaus varpo instaliacijoje.
Savivaldybės aktyviai įsijungia su savo šventinėmis Vasario 16-osios tradicijomis ir renginiais. Vasario 16-ąją per Vilnių, Kauną, Klaipėdą ir kitus Lietuvos miestus nusidrieks šventiniai „Valstybingumo maršrutai: Geltona. Žalia. Raudona“, kviečiantys linksmai, turiningai ir prasmingai atšvęsti valstybės gimtadienį.
2018 m. Vasario 16-ąją duris visuomenei atvers kelios parodos: „Nepamirštamos ateitys: Lietuvos Šimtmečio vizijos“ Valstybės pažinimo centre, „Optimizmo architektūra: Kauno fenomenas, 1918-1940“ Nacionalinėje dailės galerijoje. Taip pat bus pradėti rodyti filmai, pasakojantys šimtmečio istoriją: A. Juzėno „Pelėdų kalnas“, R. Kudzmanaitės „Aš priglaudžiu prie žemės širdį“, A. Tarvydo „Europos parkas. Pradžia“.
Bendram šimtmečio programoje esančių veiklų finansavimui 2017–2018 metais numatoma skirti apie 11 mln. eurų.
Šimtmečio sekretoriato duomenimis, aktyviausia šimtmečio komunikacijos kampanija prasidės 2018 m. sausio viduryje. Informacija apie artėjantį šimtmetį šiuo metu yra skelbiama per televiziją, interneto portalus, socialinių medijų kanalais. Televizijos pagalba skelbiama informacija jau pasiekė 2,2 mln. televizijos žiūrovų. Tokia pat informacijos sklaida – vidutiniškai 2,3 mln. unikalių vartotojų pasiekiama ir socialinių tinklų pagalba.
Interneto svetainę www.lietuva.lt per 3 mėnesius, skaičiuojant nuo spalio 5 d., aplankė daugiau nei 35 000 interneto vartotojų.
Šiuo metu apie Valstybės Šimtmetį jau yra girdėję 88 procentai gyventojų, didelei daliai gyventojų viešinama informacija apie renginius yra labai naudinga. Informacija apie Šimtmečiui skirtus projektus ir organizuojamus renginius yra skelbiama interneto svetainėje www.lietuva.lt, socialiniuose tinkluose: facebook: @Lietuva.lt, Twitter: @Lithuania, Instagram: @Lithuania.lt.