Vyriausybės kanclerė: tikimės dar šiemet tiesiogiai prisidėti prie konkrečių atstatymo projektų Ukrainoje
Spartus Ukrainos atstatymas sunkiai įmanomas be sprendimų, kurie paskatintų į procesą įsitraukti privatųjį sektorių, tai suprasdama Vyriausybė kuria institucinius mechanizmus, kurie leistų efektyviai telkti paramą Ukrainai ne tik dabar, bet ir ilguoju laikotarpiu, tarptautinėje konferencijoje „Rebuild Ukraine“ sakė Vyriausybės kanclerė Giedrė Balčytytė.
„Visi norime, kad karas Ukrainos pergale baigtųsi kuo greičiau ir siekiame, kad tai įvyktų, kartu turime galvoti ir apie toliau siekiančią ateitį – atstatymo procesą, kurio paramai telkti, koordinuoti ir administruoti reikės daugiašalių pastangų. Savo ruožtu Lietuvos Vyriausybė dirba ties teisiniais ir organizaciniais instrumentais, kurių pagalba numatome dar šiais metais tiesiogiai prisidėti prie konkrečių atstatymo projektų Ukrainoje“, – renginio diskusijoje kalbėjo kanclerė G. Balčytytė.
Vyriausybės kanclerė pridūrė, jog šiuo metu niekas negali tiksliai nusakyti, kiek ir kokios paramos iš viso prireiks Ukrainai, todėl turime išlikti lankstūs reaguodami į kintančią situaciją.
Trumpuoju laikotarpiu, padedant ukrainiečiams atkurti kritinę infrastruktūrą, užtikrinti esminių šalyje likusių ar į ją grįžtančių gyventojų poreikius, Ukrainos partnerių teikiama dvišalė parama gali būti pakankamai efektyvi, tačiau reikės daugiašalės partnerystės, aiškių prioritetų ir koordinuotos sistemos tęstinei Ukrainos paramai, sakė Vyriausybės kanclerė.
Lietuva yra pasiruošusi tęsti aktyvų vaidmenį ir toliau prisidėti įvairiuose pagalbos formatuose iki galutinės Ukrainos pergalės, pridūrė kanclerė.
„Rebuild Ukraine“ – Ekonomikos ir inovacijų ministerijos inicijuota tarptautinė konferencija, skirta aptarti pagalbą Ukrainai ir Rusijos karo padarinių šalyje likvidavimą sutelkiant politikus, ekspertus, nevyriausybinių organizacijų ir verslo atstovus.