XXII Lietuvos mokinių dailės olimpiadoje Girmintas Grašys laimėjo III vietą

Girmintas Grašys Joniškėlio Gabrielės Petkevičaitės-Bitės gimnazijos abiturientas, tylus, paprastas vaikinas iš Meškalaukio kaimo. Dažniausiai susimąstęs, ramiai bendraujantis. Mokytojai, kalbėdami apie Girmintą, pamini, kad jo mokykliniuose sąsiuviniuose, šalia formulių ir taisyklių, pripiešta įvairiausių figūrų ir keisčiausių siužetų.
Girminto kūrybinis talentas ėmė ryškėti dešimtoje klasėje – jis pradėjo noriai dalyvauti piešinių konkursuose, dailės olimpiadose. Kiekvienam savo kūriniui Girmintas skyrė žymiai daugiau dėmesio ir energijos negu kiti. Jis ėmė sparčiai augti kaip kūrėjas.
Girminto kūriniai grafiški, labai išraiškingi bei ekspresyvūs. Jie pasižymi puikiu stipriu piešiniu. Siužetai įdomūs, išradingi, siurrealistiški, fantastiški, dažnai dramatiški. Tiksliuose Girminto piešiniuose dažni paukščio, laiptų, kalnų ar bedugnių, miestų motyvai ir, žinoma, žmonių figūros, veidai, rankos. Mėgstamiausios piešimo priemonės – markeriai, tušas, grafitas. Girmintas piešia labai greitai, jo rankos, vedžiojančios linijas, tiesiog skraido popieriaus lape. Girminto piešiniai stebina turtinga vaizduote.
Šių metų rajono dailės olimpiados etape Pasvalyje Girmintas užėmė pirmąją vietą ir išvyko į respublikinį dailės olimpiados etapą Alytuje. Čia teko kūrybiškai konkuruoti su beveik 80 geriausių jaunųjų dailininkų iš visos Lietuvos. XXII Lietuvos mokinių dailės olimpiados tema – „Mano namai“.
Vertinimo komisija, kurią sudarė žinomi Lietuvos dailininkai, meno pedagogai, buvo sužavėta gyvos, veržlios, žaižaruojančios Girminto kūrybos. Girmintas olimpiados temą apie namus sprendė kitaip nei visi, o tai irgi labai gerai, nes tikras talentas nemėgsta šablonų ar klišių. Todėl nesistebėkite, kad Girminto piešiniuose apie namus – visai kitokia temos interpretacija. XXII Lietuvos mokinių dailės olimpiadoje Alytuje Girmintas laimėjo III vietą.
Dabar Girmintui prieš akis – abitūros egzaminai ir tolesnio kelio pasirinkimas. Gal sėkmė olimpiadoje paskatins jį siekti dailės studijų? Tačiau viskas priklausys nuo paties vaikino. Tikime, kad Girmintas pieš, nesustos, nes kūrybos kibirkštis jau įsižiebusi. Tik talentas, darbštumas ir begalinis troškimas kurti galbūt nuties Girmintui kelią į didįjį meno pasaulį.