Konstitucijos prospekto skiriamojoje juostoje planuojama sodinti medžius
Viena pagrindinių Vilniaus transporto arterijų – Konstitucijos prospektas – toliau keičiasi ir netrukus taps visapusišku Žaliosios bangos pavyzdžiu. Kiekvienas jo kilometras žaliuos medžiais, krūmais, vijokliais: želdiniais bus atskirta ne tik važiuojamoji dalis ir pėsčiųjų takai, bet kai kuriose atkarpose – ir priešingo eismo juostos.
Artimiausiomis dienomis bus išardyta perteklinė asfalto danga vidurinėje skiriamojoje Konstitucijos prospekto juostoje, kurią pakeis gyva žalioji juosta – Vilniaus savivaldybės ir jos įmonių grupės darbuotojai spalio 30 d. čia rinksis pasodinti daugiau kaip 80 medžių ir 800 krūmų.
Nuo spalio 13 d. 9 val. Konstitucijos pr. bus laikinai pakeistas eismo organizavimas – pasirengimo sodinimui metu eismo juostos bus susiaurintos, tad eismo dalyvių prašoma atidžiai stebėti naujuosius laikinus kelio ženklus, laikytis kelių eismo taisyklių ir važiuoti leidžiamu greičiu.
Per keletą artimiausių metų prospekte dar labiau sumažės kietųjų dangų, vietoj jų bus sodinama daugiau želdinių. Keisis eismo juostų pločiai – dabar 3,7 m siekiantis vienos eismo juostos plotis bus siaurinamas iki 3 m, taip pat keisis automobilių eismo organizavimo sprendimai.
Prie Konstitucijos pr. Žaliosios bangos kūrimo kviečiamos prisijungti visos aplinkui įsikūrusios bendruomenės ir verslo centrai.
Šį Vilniaus savivaldybės sprendimą kritikuoja Seimo narys Linas Jonauskas.„Kol Remigijus Šimašius sodina medžius ten, kur jų nereikia, Vilniaus gatvėse ilgus metus vietoje išpjautų medžių stovi kelmai. Mano manymu, miesto meras ne nuo to galo pradeda žalinti miestą. Juo labiau ne tik gamtininkai, bet ir specialiųjų tarnybų atstovai neigiamai vertina mero planus Konstitucijos prospekto viduryje susodinti medžius. Jau dabar įspėjama, kad medžiai, įkalinti betone, ilgai neišliks, o toks sprendimas atims galimybę Konstitucijos prospektu pravažiuoti skubantiems greitosios pagalbos, ugniagesių ar policijos automobiliams. Pradėti žalinti miestą reikia nuo tų gatvių, kurios buvo rekonstruotos ir vietoje išpjautų medžių daug metų tose vietose tebestovi kelmai. Daugybė tokių vietų yra Naujamiestyje ir kituose Vilniaus gyvenamuosiuose rajonuose. Medžiai tarsi niekam nereikalingi daiktai tiesiog pašalinami, kad netrukdytų atlikti darbus, bet iki šiol niekas nedaroma, kad tai, kas sunaikinta, būtų atkurta“, – teigė L. Jonauskas.
Seime narys įregistravo Želdynų įstatymo pataisas, kuriomis siūlo įtvirtinti nuostatą, kuri įpareigotų per metus atkurti miestų gatvėse sunaikintus medžius.