Žiemojančių paukščių apskaita pajūryje
Pajūrio regioninio parko direkcijos specialistai kartu su Lietuvos ornitologų draugija skaičiavo žiemojančius paukščius. Žiemojantys paukščiai buvo skaičiuojami visoje Europoje.
„Lietuvos pajūrio ruože tarp Klaipėdos molo ir Palangos tilto suskaičiuota 11 rūšių (kirai nebuvo skaičiuojami). Iš viso 2149 paukščiai. Pagal rūšinę žiemojančių paukščių sudėtį ir kiekį daugiausia: Didysis dančiasnapis (Mergus merganse)r – 1640; Klykuolė (Bucephala clangula) – 195; Ausuotasis kragas (Podiceps cristatus) – 191; Ledinė antis Clangula hyemalis – 75 ir kt. Stebėtas vienas Jūrinis erelis (Haliaeetus albicilla).
Žiemojančių paukščių apskaitos leidžia įvertinti tam tikrus pokyčius gamtoje, pastebėti atskirų rūšių gausėjimą ar nykimą. Štai sibirinės gagos išnyko, priežastys kol kas nėra aiškios, manoma, kad dėl drastiško invazinės rūšies grundalo pagausėjimo, išnyko gagų maistas – midijos, kurios yra svarbiausias jų maistas. Taip pat stebimas ledinių ančių mažėjimas. Žuvelesių paukščių nemažėja.
Dauguma žiemojančių paukščių atskrenda iš tolimų, šiaurinių Rusijos regionų. Siųstuvo prie Smiltynės paženklintas rudakaklis naras pavasarį išskrido į Rusijoje esančią Nencų autonominę apygardą“ – sakė Pajūrio regioninio parko direkcijos vyriausiasis ekologas Erlandas Paplauskis.
Visoje Europoje vykstančios paukščių apskaitos leidžia įvertinti tam tikrus pokyčius gamtoje, pastebėti atskirų rūšių gausėjimą ar nykimą ir imtis būtinų gamtosauginių priemonių.
Išsiruoškime į gamtą ir tikrai išvysime nemažai žiemojančių sparnuočių.