Žilvino ir Jolitos Oberauskų ūkyje varžėsi Jurbarko krašto melžėjai
Respublikinis švietėjiškas renginys–konkursas „Geriausi melžėjai 2016“ įsibėgėja. Kiekvienais metais rajonuose rengiami melžėjų varžytuvių turai, kurių metu išrenkami geriausi melžėjai. Finale rajonų rezultatai suvedami į bendrą lentelę ir taip pagal surinktų balų skaičių, išaiškėja geriausias šalies melžėjas arba melžėja.
Rugsėjo 16 d. Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnybos Jurbarko rajono biuras ir Josifo Taco melžimo mokymo centras Žilvino ir Jolitos Oberauskų ūkyje (Varnaičių kaime, Eržvilko sen.) surengė Jurbarko krašto melžėjų varžytuves. Dėl geriausio melžėjo vardo varžėsi keturios melžėjos ir vienas melžėjas. Taisyklingas karvės melžimas reikalauja daug pastangų, taigi teorines ir praktines dalyvių žinias vertino komisija.
Renginio metu buvo rašomas teorinis testas, vertinamas melžėjų sanitarinis pasiruošimas, pieno švarumas, melžtuvo paruošimas darbui, karvės tešmens paruošimas melžimui, melžimas (pagal pasirinktą melžimo įrangą), pieno išpylimas (melžiant karves į melžtuves), somatinių ląstelių nustatymas, melžtuvo plovimas ir dezinfekavimas pamelžus. Atliekant visus darbus buvo fiksuojamas laikas. Po visą pusdienį trukusių varžybų vertinimo komisijai susumavus rezultatus paaiškėjo geriausi Jurbarko krašto melžėjai.
Pirma vieta atiteko savo paties ūkį atstovavusiam Zigmui Andriuškevičiai iš Smalininkų, antra Linai Čelkienei iš Raudonės seniūnijos (Vidmando Čelkio ūkis), o trečia Vilmai Pranskaitienei iš Šimkaičių seniūnijos (Vyganto Baršausko ūkis).
Sudėtinga šiuolaikinė melžimo technika ir pažangios technologijos reikalauja iš melžėjų, pieno fermos darbuotojų gero teorinio ir praktinio pasiruošimo. Melžėjai turi gerai žinoti melžtuvo veikimo principą, suprasti kam reikalingi konstrukciniai elementai, melžimo metu jausti gyvulio reakciją ir žinoti jo organizme vykstančius procesus. Todėl tokie švietėjiški renginiai skatina tobulinti melžėjų profesinį meistriškumą, leidžia pasidalinti darbo patirtimi, sužinoti kokios naudojamos naujausios technologijos ir įrenginiai kokybiško pieno gamybai.