Žinoma namų tinklaraštininkė svečių namelyje įsirengė naują virtuvę: tokio rezultato iš pradžių nesitikėjo
Visos šeimos susibūrimo vieta ir netgi pačių namų „vizitinė kortelė“, kuriai svarbi estetika, grožis, patogumas bei, žinoma, funkcionalumas. Tokį vaidmenį instagramo tinklaraščio „living_in_a_farmhouse“ autorės ir nuomonės formuotojos Monikos Vilčinskaitės bei jos artimųjų gyvenime vaidina virtuvė. Todėl norėdama šią erdvę įsirengti savo sodybos svečių namelyje, žinoma moteris ieškojo pačio geriausio sprendimo, kuris būtų ir estetiškas, ir atitiktų visus šeimą aplankančių draugų poreikius. Kaip pavyko tokią virtuvę įsirengti, kokie funkcionalumai joje buvo pritaikyti ir kas M. Vilčinskaitę nustebino labiausiai? Apie tai pasakoja pati tinklaraštininkė.
Pasitelkė sumanius sprendimus
Virtuvė turi reprezentuoti namus, juos puošti ir būti patogi. Tokius esminius kriterijus šiai erdvei M. Vilčinskaitė išsikėlė pastarąją įrengdama ne tik savo šeimos sodyboje, bet ir šalia esančiame svečių namelyje. Mat būtent čia, pasakoja ji, norėjosi virtuvės, kurioje atvykstantys draugai galėtų patogiai pasigaminti maisto, o pasibuvimams drauge su bičiuliais nieko netruktų.
„Svečių namelyje ji nėra paslėpta, o įrengta atviroje erdvėje. Taigi norėjome, kad virtuvė puoštų, o ne tik būtų funkcionali. Man labai svarbus grožis, stilius, estetika. Todėl virtuvė yra daugiau nei vieta susidėti maistą ar jį gaminti. Norėjosi ir labai gražaus baldo. Žinoma, reikėjo ir visos buitinės technikos, ir funkcionalumo. Draugai, kurie pas mus atvažiuoja, būna svečiuose, tačiau šiame namelyje jie lieka nakvoti, dėl to bičiuliams kuriame privačią erdvę. Ši priežastis lėmė kitus kriterijais, nei pastaraisiais vadovavausi įrengdama tradicinę namų virtuvę“, – sako M. Vilčinskaitė.
Kalbėdama apie šioje erdvėje pritaikytus sprendimus, tinklaraštininkė dalinasi, kad daug galvojo apie draugų poreikius. Todėl, pavyzdžiui, į virtuvės spintelę integravo mini šaldytuvą. Jame svečiai galės atsivėsinti gėrimus ir rasti produktų pusryčiams bei pasigaminti sumuštinį, išsivirti kiaušinių ar išsikepti kiaušinienę.
„Norėjosi, kad virtuvė būtų lanksti įvairiems sprendimams. Tad šiandien mini šaldytus atrodo labai reikalingas, bet vėliau jo gali jau nebeprireikti. Taigi spintelė, kurioje dabar integruota buitinė technika, ateityje laisvai funkcionuos ir kaip vieta tik daiktams susidėti. Panašų lankstumą turi ir kaitlentė. Jos neįmontavome į virtuvės stalviršį, bet paslėpėme viename iš stalčių. Todėl kaitlentė tapo mobili. Kai namelyje liks nakvoti svečiai, ją bus galima išimti ir pasigaminti pusryčius. O kasdieniam naudojimui visi šie įrenginiai gražiai slėpsis virtuvės viduje“, – pastebi M. Vilčinskaitė.
Iššūkius pavertė galimybėmis
Užsiminusi apie šios virtuvės stalviršio ypatumus, M. Vilčinskaitė kalba, jog jame neįmontavo ne tik kaitlentės, bet ir kriauklės. Toks sprendimas, anot pašnekovės, taip pat buvo gerai apgalvotas.
„Svečių namelyje kriauklės jau yra dvi. Taigi nusprendėme, kad dar vienos neverta turėti, o verčiau sumaniai panaudoti turimą stalviršio plotą. Dabar ant jo galima ne tik gaminti, bet ir serviruoti užkandžius, jei susirenka didesnė draugų kompanija. Taip stalviršis panaudojamas maksimaliai. Ant jo, pavyzdžiui, galime pasidaryti ir švedišką stalą. Tam turime visą virtuvės plotą“, – pažymi M. Vilčinskaitė.
Visgi dažniausiai tokios svarbios erdvės, kaip virtuvė, įrengimą lydi įvairūs iššūkiai. Paklausta, su kokiais pagrindiniais išbandymais šįkart susidūrė, M. Vilčinskaitė tikina – visi jie buvo paversti galimybėmis.
„Virtuvė turėjo būti įrengta prie gana nestandartinės sienos. Todėl baldų negalėjome tiesiog užsisakyti ir nusipirkti. Mat standartinių spintelių pločiai mums netiko, o pati virtuvė tada būtų arba gerokai mažesnė, arba stipriai išsikišusi. Tai sugriautų visą erdvę. Dėl to labai smagu, kad galėjome pateikti individualų užsakymą ir turėti būtent tokią virtuvę, kuriai namelyje nusimatėme atskirą nišą. Taip pat svarbu paminėti baldų spalvą. Sutapo, kad virtuvę rinkomės labai panašią, kokią turime namuose. O ypač pasiteisinęs sprendimas buvo šviesūs jos fasadai, kurių priežiūra itin lengva. Taigi mano patarimas – nesibaiminti baltos spalvos. Ją pasirinkusi šiam naujam virtuvės projektui, rezultatu esu be galo patenkinta“, – šypsosi M. Vilčinskaitė.
Liko nustebinta
Naujoji M. Vilčinskaitės šeimos virtuvė į svečių namelį atkeliavo iš baldų salono „Gintaro baldai“. Čia pirkėjams siūlomas gausus asortimentas kokybiškų šios erdvės sprendimų už itin gerą kainą. Tai – platus modernių, klasikinių ir kampinių virtuvės komplektų pasirinkimas, kurį įsigyti galima ir itin palankiomis sąlygomis.
„Mes siūlome išeitį iš daugelį neretai kamuojančių rūpesčių. Nors jau įprasta, kad virtuvės įrengimas kelia nemažai iššūkių, specialiai suprojektuotų baldų tenka laukti labai ilgai, o jie kainuoja brangiai, dabar yra ir kitoks sprendimas. Baldų komplektų dizainą siūlome pagal užsakymą, jo nereikia laukti pusės metų ir išleisti nemenką sumą pinigų. Mūsų profesionali komanda virtuvę padės įsirengti greitai ir kokybiškai. Puikus to įrodymas – klientės Monikos šeimos virtuvės projektas svečių namelyje, kurį įgyvendinome vos per vieną mėnesį nuo užsakymo datos“, – pažymi salono „Gintaro baldai“ rinkodaros vadovas Kirilas Kokotkinas.
Tuo sako įsitikinusi ir M. Vilčinskaitė. Anot jos, tai nėra pirmasis iš šio salono namus džiuginantis produktas, o atvykus į įmonės parduotuves visada nustebina profesionali baldų ekspertų konsultacija.
„Salonai turi virtuvės projektuotojus, kurie išties kompetentingi ir man šįkart labai padėjo. Atvykusi dairiausi jau pagamintų baldų ir galvojau, kad juos pavyks pritaikyti. Nors erdvė buvo nestandartinė, svarsčiau, kad gerai bus ir trumpesnis ar ilgesnis variantas, nes noriu čia ir dabar. Tačiau, pasirodo, greitai galima turėti ir pagal užsakymą pagamintą virtuvę. Nereikia laukti ilgose eilėse – užtenka pasikonsultuoti su interjero dizaineriu, kurio specializacija – būtent šios zonos. Sulakiau ir profesionalių patarimų, ir rekomendacijų, kaip išsirinkti tiek baldų paviršius, tiek rankenėles. Salone viską galima fiziškai pasidėti ant stalo: stalviršį, fasadus, matyti spalvas. Nereikia modeliavimo programų, kurios sukuria virtuvę, bet vaizdas tik ekrane. Aš noriu spalvas matyti gyvai, pažiūrėti medžiagas, jas paliesti, suprasti, kokios tų plokščių faktūros. Todėl likau sužavėta, kad viskas buvo vietoje, mane konsultavo profesionalus specialistas ir virtuvę pavyko įsirengti taip greitai“, – džiaugiasi M. Vilčinskaitė.