Žydų kultūros paveldo kelio asociacija priėmė naujus narius
Vasario 14-ąją Ukmergėje vyko Žydų kultūros paveldo kelio asociacijos kartu su Ukmergės rajono savivaldybe organizuotas renginys Žydų kultūros paveldo kelio vizijai ir plėtrai Lietuvoje aptarti. Renginį atidarė ir sveikinimo žodį tarė Ukmergės rajono savivaldybės meras, Rolandas Janickas.
Pranešimus renginyje skaitė Lietuvos žydų bendruomenės atstovas Martynas Užpelkis; Kultūros paveldo departamento atstovas Alfredas Jomantas; Rytų Europos žydų kultūros ir istorijos tyrimų centro atstovas Darius Sakalauskas; Valstybinio turizmo departamento darbuotojos, Indrė Šlyžiūtė ir Jūratė Jazbutytė; Big Stone restorano Ukmergėje vadovė Žydrūnė Rokienė. Renginį užbaigė apskritojo stalo diskusija skirta Žydų kultūros paveldo kelio strategijai ir vizijai, kurią pristatė asociacijos valdybos pirmininkė Jurgita Verbickienė, o taip pat ir esamoms problemoms, aptarti.
Renginio pradžioje Žydų kultūros paveldo kelio asociacija oficialiai priėmė 7 naujus narius: Jakovo Bunkos labdaros ir paramos fondą, Molėtų rajono savivaldybę, Šeduvos žydų memorialinį fondą, Radviliškio rajono savivaldybę, Kaišiadorių rajono savivaldybę, Klaipėdos miesto savivaldybę, Kretingos rajono savivaldybę. Šiandien asociacijoje be naujų narių taip pat veikia Ukmergės rajono savivaldybė, Joniškio rajono savivaldybė, Kėdainių rajono savivaldybė, Lietuvos žydų (litvakų) bendruomenė, Lietuvos muziejų asociacija, VšĮ “Rytų Europos žydų kultūros ir istorijos tyrimų centras”. Džiaugiamės, kad nauji nariai tiki idėja sukurti ir vystyti Lietuvos žydų kultūros paveldo kelią.
Artimiausiu metu ketinama pristatyti kuriamą internetinę svetainę www.jewish-heritage-lithuania.org, kuri turėtų tapti vartais pristatančiais Lietuvos žydų kultūros ir istorijos paveldą, lankytinas vietas, muziejus, edukacines programas ir maitinimo įstaigas. Dirbama su idėja parengti pirmuosius kultūros kelio maršrutus. Taip pat ruošiamasi prisijungimui prie Europos žydų kultūros kelio, kas padėtų gauti vertingos metodologinės pagalbos iš jau patyrusių tarptautinių partnerių toliau plėtojant vizijoje numatytas veiklas, padidintų Lietuvos žydų kultūros paveldo žinomumą ir prisistatymo galimybes.