Žygeiviai aplankė Radviliškio rajono mitologinius akmenis
Per penkiasdešimt dviratininkų karščiausią liepos savaitgalį išvyko apžiūrėti šešių rajone esančių mitologinių akmenų, pasiklausyti apie juos sklindančių legendų, pasigrožėti Radviliškio rajono gamta, gerai ir turiningai praleisti laiką su dviračių mėgėjais.
Į ketvirtąjį žygį išsiruošta norint sudaryti dviračių maršrutą, kuris dviračių mėgėjus pakviestų keliauti po Radviliškio kraštą, susipažinti su jame esančiais mitologiniais akmenimis.
Žygio maršrutas tęsėsi daugiau nei 130 kilometrų, juos per dvi dienas numynė per penkiasdešimt dviratininkų. Pedalus mynė ir dešimtmečiai, ir greit šešiasdešimtmetį minėsiantys dviratininkai, ir radviliškiečiai, ir bendraminčiai iš Šiaulių. Vieniems jų dviratis – tai kasdieninis palydovas, kitiems – tik vasaros vakarų ar atostogų pramoga, bet visi buvo pasiryžę numinti visą numatytą maršrutą. Po dviejų dienų žygio visi grįžo pavargę, bet sveiki ir laimingi.
„Geriau vieną kartą pamatyti, nei šimtą kartų išgirsti“, – žygeivių palydėtuvėse sakė žygio sumanytojas ir organizatorius Vytautas Simelis. Jis pažadėjo, kad žygio dalyviai namo grįš turėdami daugiau žinių ne tik apie mitologinius akmenis, bet ir apie žmonių bendravimą, tarpusavio sutarimą, jų geranoriškumą.
Žygio organizatoriai pasirūpino žygio dalyvių saugumu ir komfortu: visą mantą gabeno iš paskos važiavęs autobusiukas, neturintiems buvo paskolinti dviratininko šalmai. Tiesa, žygio vadovas Vytautas Simelis pasidžiaugė, kad kasmet jų prireikia vis mažiau, nes šalmus turi vis daugiau dviratininkų, kurie rūpinasi savo saugumu.
„Linkiu jums kuo daugiau sužinoti apie Radviliškio rajoną ir kitiems papasakoti. Tikiuosi, kad sugrįšite ir kitais metais, į kitus žygius“, – sakė žygeivius palydėti atėjęs Radviliškio rajono mero pavaduotojas Kazimieras Augulis.
Žygio dalyviai apžiūrėjo šešis valstybės saugomus mitologinius akmenis: Valatkonių akmenis, vadinamus Velnio ir Angelo akmenimis, Kleboniškių akmenį su dubenėliais, Ramytės aukuru vadinamą akmenį, Verdulių akmenį, vadinamą Velnio akmeniu, Prūdytės akmenį. Kiekvienas mitologinis akmuo – atskira istorija. Visos jos sudėtos į parengtą lankstinuką „Radviliškio rajono mitologinių akmenų kelias“.
Tiesa, ne tik mitologinius akmenis aplankė žygeiviai. Sustota ir prie kovas su bermontinikais menančio malūno Radviliškio mieste, ir Šiaulėnų kalneliuose statomas apžvalgos bokštas apžiūrėtas, apsilankyta Diktariškių dvare, Minaičių kaime esančioje Lietuvos partizanų vadų suvažiavimo vadavietėje.
Pasak žygio organizatoriaus Vytauto Simelio, tokios dviratininkų kelionės – puikus sudarytų turistinių maršrutų patikrinimas. Žygis mitologinių akmenų keliu – ketvirtasis. Keliauta malūnų, piliakalnių, dvarų keliais. Kiekvienas toks žygis – naujas maršrutas, lankstinukas su žemėlapiu, naujos žinios, emocijos.
Žygio organizatoriai ir dalyviai dėkingi rajono gyventojams, įmonėms ir organizacijoms, parėmusioms žygį įvairiomis priemonėmis, svetingai sutikusiais žygeivius savo sodybose.